غلامي : زمينه سازي  در  توليد علم  به بسيج امكانات مادي و معنوي نياز دارد

جمعي از مديران بنياد شهيد از پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي بازديد كردند .

به گزارش خبرنگار فرهنگي «  مهر » حجت الاسلام رضا غلامي ،  معاون پژوهشي و همكاريهاي علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي در  چمع  مديران بنياد شهيد انقلاب اسلامي كه از پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي بازديد مي كردند گفت  : امروزه زمينه سازي براي توليد علم و نظريه پردازي در كشور ما نيازمند اراده ملي و بسيج امكانات مادي و معنوي است .
وي با اشاره به جايگاه ايران در ساختار قدرت جهاني ، به د ست گيري ابتكار عمل در مديريت كشور ،  به ويژه در قبال چالشهاي جهاني را مشروط به رويكرد گسترده دانشگاهها ومراكزپژوهشي به توليد علم دانسته و پيگيري جدي و بي وقفه تحقق پيام مقام معظم رهبري را كه سال پيش صادر شد ،  ضروري خواندند . 
غلامي در ادامه ضمن معرفي پژوهشگاه ، از نظريه پردازي به عنوان يكي از دلمشغوليهاي اصلي پژوهشگاه از بدو تاسيس تا كنون نام برده و گزارشي از اقدامات انجام شده در اين زمينه را ارائه كرد .
درادامه اين نشست  ،  مديرعامل كانون انديشه جوان، طي سخناني ، توجه به نيازهاي روز جوانان را در هر گونه فعاليت فرهنگي اجتناب ناپذير دانسته و وجود پژوهش در كنار برنامه ريزي هفتگي را لازمه تحقق اهداف و موسسات فرهنگي برشمرد .

دكتر عسگري با اشاره به زمانبربودن نتيجه بخشي كار فرهنگي ، هوشمندي  وبرنامه ريزي علمي  درمقطع فعلي كشور را به مديران فرهنگي توصيه نموده  و با پيشنهاد چند مدل جديد ، آمادگي كانون انديشه جوان را براي همكاري با موسسات و نهادهاي فرهنگي اعلام كرد . 
اين نشست با بازديد از نمايشگاه كتاب و وب سايتهاي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي و كانون انديشه اسلامي پايان يافت .

کد خبر 46857

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha