۸.۴ درصد جمعیت کردستان تحت پوشش کمیته امداد هستند

سنندج - مدیرکل کمیته امداد کردستان گفت: بر اساس آخرین آمارها ۱۳۴ هزار و ۶۵۵ نفر از جمعیت این استان تحت پوشش حمایت و خدمات کمیته امداد هستند که ۸.۴ درصد جمعیت کردستان را شامل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرسول شیخی زاده صبح سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۶۷ هزار و ۶۱۳ خانوار کردستانی معادل ۱۴.۴ درصد خانوارهای این استان تحت پوشش کمیته امداد هستند و ماهیانه به طریق مختلف از آنها حمایت های مالی و خدماتی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه طی چهار ماهه آخر سال گذشته ۱۳ هزار خانوار به این تعداد افزوده شده است، افزود: طی سال ۹۷ به طور مسانگین سرانه دریافتی هر خانوار تحت پوشش کمیته امداد به طور میانگین ۵۴۱ هزار تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: کل اعتبار سال گذشته کمیته امداد کردستان ۳۷۲ میلیارد تومان بود که امسال رشد قابل توجهی داشته و با افزایش ۴۵ درصدی به ۵۴۲ میلیارد تومان رسیده است.

شیخی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد چهار ماهه اول سال ۹۸ کمیته امداد کردستان اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت ۵۳ میلیارد تومان به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد کمک مالی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت ۸۵۳ فقره جهیزیه به نوعروسات تحت پوشش به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و هزار و ۴۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه و کارگشایی به ارزش هفت میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: در چهار ماهه اول سال جاری هزار و ۵۰۰ مورد کمک هزینه تحصیلی به طلاب، دانشآموزان و دانشجویان تحت پوشش نیز پرداخت شده که ارزش آن ۹۰۰ میلیون تومان بوده است.

شیخی زاده اظهار داشت: در حوزه درمان، بهداشت و بیمه های اجتماعی نیز سه میلیارد تومان به خانوارهای تحت پوشش پرداخت شده و همچنین یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت موردی به خانواده های نیازمند تحت پوشش و غیر پوشش پرداخت شده است.

وی افزود: در حوزه اشتغال نیز کارهای خوبی صورت گرفته و در این مدت چهار ماهه ۲۳ میلیارد تومان به ۷۷۳ طرح اشتغالزایی پرداخت شده است که سهم استان کردستان در این حوزه در سال جاری ۱۷۳ میلیارد تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: همچنین در این مدت در حوزه مسکن ۲۸ واحد شهری و ۲۳ واحد روستایی احداث و یا خریداری شده اند و هزینه تعمیرات ۱۴۴ واحد به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

شیخی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد چهار ماهه حوزه مشارکت های مردمی کمیته امداد اشاره کرد و یادآور شد: یک میلیارد و ۱۳۲ میلیون تومان صدقه، ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات و ۱۲ میلیارد تومان فطریه جمع آوری شده که در بخش فطریه رتبه سوم کشور را به دست آوردیم.

وی بیان کرد: تعهد ما در بحث جمع آوری صدقه در سال جاری دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در بحث زکات نیز ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است که با توجه به پیش بینی های به عمل آمده به نظر می رسد تا پایان سال به صورت ۱۰۰ درصدی محقق شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: در بحث اکرام ایتام و طرح محسنین نیز طی چهار ماهه اول سال جاری سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از طریق ۱۲ هزار حامی برای شش هزار و ۷۰۰ کودک تحت پوشش جمع آوری شده که در این بخش تعهد ما تا پایان سال ۱۵ میلیارد تومان است.

کد خبر 4686172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =