یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه روستایی قرار دارند

قزوین- رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه عشایر، روستائیان و کشاورزان کشور گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از روستائیان و عشایر در کشور تحت پوشش بیمه قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله رازانی پیش از ظهر سه شنبه  در دهمین جلسه هم اندیشی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی، کشاوران و روستائیان که در محل صندوق قزوین برگزار شد اظهارداشت: بیمه روستاییان و عشایر کار ارزشمندی است که شاید بتوان گفت این کار در تراز کشورهای توسعه یافته تلقی می شود.

وی افزود: این نوع خدمات رفاهی هر چند در کشورمان کمی دیرهنگام آغاز شده اما کار ارزشمندی است که می تواند برای کسانی که امکان زیادی ندارند پیش بینی بیمه از کارافتادگی و فوت ارزش دارد.

رازانی تصریح کرد: دولت و مجلس برای کسانی که شغل ثابت نداشتند و وضعیت آنها معمولی است موضوع بیمه را مطرح کرده و یک سوم هزینه را روستاییان و عشایر و کشاورزان و دو سوئم را دولت تامین می کند و دریافت این هزینه ناچیز فقط برای فرهنگ سازی و مشارکت است وگر نه این مقدار را هم دولت قادر به پرداخت بود ولی شاید موضوع کمی بی ارزش می شد.

رئیس هیئت مدیره صنتدوق بیمه روستاییان، عشایر و کشاورزان کشور یادآورشد: این کار دولت هم یک پس انداز است و سالانه چند هزار میلیارد تومان از سوی دولت تامین می شود که بخشی از مشکلات زندگی این افراد را تامین می کند و موجب آرامش خاطر است هرچند کم است اما چون مستمر است کمک زندگی محسوب می شود.

یک میلیون و ۱۰۰ هزار بیمه شده روستایی داریم

رازانی بیان کرد: در حال حاضر از مجموع هشت میلیون جمعیت روستایی کشور بیمه شدگانی که همچنان با صندوق هستند باید در امارها لحاظ شود که یک میلیون و ۱۰۰ هزار بیمه شده و ۱۰۰ هزار بازنشسته داریم.

وی اضافه کرد: جمعیت اصلی ما در کشور روستاییان و عشایر هستند که در سنین ۱۸ تا ۵۰ سال حدود ۸ میلیون نفر است که بقیه نیز باید بیمه شوند.

رازانی اظهارداشت: با فرهنگ سازی با کمک رسانه ها بویژه صدا و سیما باید بتوانیم افراد بیشتری را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

کد خبر 4686179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =