مدرسه ۱۵ کلاسه به جای فضای آموزشی وکیلیان در شاهرود ساخته می‌شود

شاهرود - مدیر آموزش‌وپرورش شاهرود بابیان اینکه مدرسه ۱۵ کلاسه به جای فضای آموزشی وکیلیان در شاهرود ساخته می‌شود، گفت: این بنای موقوفه در زمره مدارس تخریبی شهرستان به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد موسوی غروب سه‌شنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی آموزش‌وپرورش شاهرود ضمن بیان اینکه با توجه به ساخت و سازی که در فاطمیه سابق و بیمارستان بهار صورت گرفت، ابراز داشت: در این ناحیه مشکل عدم امکان‌سنجی حضور بیمارستان در مرکز شهر از یک سو  و کم بودن فضای آموزشی این ناحیه، در آن سوی ماجرا تصمیم‌گیری را بیار سخت کرده بود.

وی ضمن بیان اینکه با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده در نهایت مقرر شد تا آموزش‌وپرورش فضای مدرسه وکیلیان را واگذار کند، افزود: این مدرسه وقت مرحومه خانم عضدی است و طبق توافق صورت گرفته سال ۹۴ مقرر شد تا مدرسه ۱۲ کلاسه با تمامی امکانات و تجهیزات ساخته شود.

عدالت اجتماعی در دستور کار

مدیر آموزش‌وپرورش شاهرود بابیان اینکه مدرسه وکیلیان بر اساس استانداردهای تعریف‌شده قدیمی و تخریبی است، ابراز داشت: ازآنجاکه بر عدم ضرر و زیان آموزش‌وپرورش تاکید شده بود دانشگاه علوم پزشکی بر طبق موازین قانونی از طریق اوقاف می‌بایست این فضای موردنیاز را تامین کند.

موسوی بابیان اینکه یکی از موضوعات اصلی در آموزش و پرورش سه موضوع فضا، نیروی انسانی و محتوای آموزشی است، ابراز داشت: محتوا که در واقع همان کتب درسی هستند که به صورت کشوری تهیه و تنظیم می‌شود اما دو مؤلفه دیگر در اختیار هر شهرستان قرار دارد که باید مدیریت شود.

وی ضمن بیان اینکه هیچ وقت نباید از عدالت آموزشی غافل شد، افزود: ایجاد عدالت آموزشی به معنای این است که امکان دسترسی حداقل‌ها را به آموزش داده باشند که بحث سازمان‌دهی درست حائز اهمیت است.

ساخت مدارس با مشارکت خیران

مدیر آموزش‌وپرورش شاهرود بابیان اینکه عدالت اجتماعی باید به شکلی باشد که باعث ضرر به سایر مدارس نشود، اضافه کرد: با عدم رسیدگی به این موضوع شکاف طبقاتی از آموزش‌وپرورش ممکن ناشی می شود لذا سالانه یا دو سال یکبار با تصمیم کمیته برنامه‌ریزی سازمان‌دهی نیروها بر اساس خدمت معلمان صورت می‌گیرد.

موسوی بابیان اینکه مدرسه خیر ساز با مشارکت ۶۰۰ نفر از فرهنگیان در شهرک بهشتی شاهرود ساخته‌شده است، ابراز داشت: خیران در یک سال گذشته بالغ‌بر ۲۱ میلیارد تومان به مدرسه‌سازی در این شهرستان کمک کردند و همچنین با توجه به مهاجرپذیری شهرستان افزایش تعداد دانش آموزان را خواهیم داشت که امسال تاکنون حدود ۱۷۰ دانش‌آموز ورودی ابتدایی وارد شاهرود شدند.

وی بابیان اینکه مسابقات ساخت خودرو خورشیدی با حضور ۵۱ دانش‌آموز فردا در پژوهش سرای معلم آغاز می‌شود، افزود: کسب رتبه نخست کشوری در جشنواره نوآوری در تدریس ریاضی، به دست آوردن پارسال رتبه نخست و امسال رتبه سوم دبیران علوم تجربی شاهرود در مسابقات علوم آزمایشگاهی از جمله دستاوردهای مربیان شاهرودی محسوب می شود.

کد خبر 4686815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =