سهم استان سیستان و بلوچستان از منابع ملی باید افزایش پیدا کند

زاهدان - نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان و فنوج گفت: سهم سیستان و بلوچستان از منابع ملی باید افزایش یابد تا سرمایه گذاری در این استان تسهیل شود.

محمد نعیم امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت های فراوانی از جمله همسایه بودن با چند کشور را دارد و استفاده از این پتانسیل ها باید جدی گرفته شود.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان و فنوج افزود: دو کشور افغانستان و پاکستان برای تامین نیازهای خود به ما وابسته هستند و استفاده از این ظرفیت راهگشای توسعه استان است.

وی با اشاره به لزوم توسعه صنعت دریا محور در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: نمایندگان استان پیگیر مسایلی همچون، صنعت دریا محور و رونق صنعت و تجارت از طریق  قانون گذاری و پشتیبانی هستند و معتقدند سرمایه گذاری باید بر اساس آمایش سرزمینی انجام شود.

امینی فرد گفت: سهم استان سیستان و بلوچستان از منابع ملی باید افزایش یابد و مسیرهایی که منتهی به سرمایه گذاری می شود طی شود و سرمایه گذاری تداوم یابد و سیاست هایی اتخاذ شود تا سرمایه گذاری در این استان تسهیل شود.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان و فنوج تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان به جهت  توسعه صنعتی علی رغم پتانسیل های بی نظیر خود در بخش بهره برداری از این ظرفیت ها  موفق نبوده و تنها دولت نیز مقصر نیست.

وی بیان داشت: مردم استان سیستان و بلوچستان از دیرباز با تجارت آشنا هستند اما ما نتوانستیم از استعدادهای موجود در بحث تجارت به خوبی بهره برداری کنیم.

امینی فرد با اشاره به اینکه باید صنعت به صورت ویژه در سیستان و بلوچستان حمایت شود، تصریح کرد: وزیر صنعت و معدن توجه و حمایت ویژه ای از بخش صنعت و معدن استان دارد که باید از این موضوع به خوبی بهره برد.

کد خبر 4686986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =