چشم طمع دشمنان به نخبگان کشور/ ضربه زدن از طریق جذب یا حذف

مشهد - تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه دشمنان چشم طمع به نخبگان ما دارند گفت: دشمن اگر بتواند از طریق جذب و اگر نتواند از طریق حذف و ترور نخبگان به دنبال ضربه زدن به کشورمان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد مروی صبح چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سومین دوره اردوی آموزشی معرفتی«هفت روز در بهشت» که در اردوگاه فرهنگی آموزشی امام رضا برگزار شد به جاهلیت  حاکم بر دوران قبل از اسلام در میان قبایل عرب اشاره و اظهار کرد: رسول گرامی اسلام(ص)، در چنین موقعیت و فضایی توانستند با معرفت، دانش و تذهیب و تزکیه نفس توانستند تمدن بزرگ اسلامی را ایجاد کنند.

 وی با اشاره به خدمتی که اسلام به اروپا در ایجاد زمینه پیشرفت در علوم و تمدن کرد گفت: اروپائیان جهان اسلام را درگیر مسائل حاشیه ای کرده و با استفاده از انچه از اسلام دریافت کردند رو به پیشرفت حرکت کردند.

حجت الاسلام مروی دانش آموزان را آینده سازان تمدن دانست و با دعوت آنها به مطالعه به ویژه مطالعه تاریخ و آنچه بر کشور گذشته است تاکید کرد: اگر جایگاه علمی ایران در گذشته با آنچه در حال حاضر هست را مقایسه کنید خودتان متوجه پیشرفت یا عقب‌گرد علمی کشور خواهید شد.

وی ایران را دارای جایگاه علمی والا در گذشته دانست و اظهار کرد: ما با این گذشته پر فروغ علمی چرا نباید اکنون در همان جایگاه باشیم؟

تولیت آستان قدس رضوی چله انقلاب اسلامی را متعلق به دانش آموزان و نسل نوجوان و جوان کشور دانست و گفت: در واقع این شما دانش آموزان مخاطبان اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستید.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان انقلاب و نظام اسلامی به نخبگان کشور چشم طمع دوخته اند خاطر نشان کرد: دشمن اگر بتواند از طریق جذب و اگر نتواند با حذف و ترور به دنبال از میان برداشتن نخبگان ما است.

حجت الاسلام مروی به موفقیت های جوانان کشور در هشت سال دفاع مقدس اشاره و اظهار کرد: با جوانان مومن و انقلابی همین کشور هشت سال در مقابل تمامی دسیسه های کشورهای دنیا و استکبار ایستادیم و موفق شدیم.

کد خبر 4687119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =