بیش از ۱۰۰ کیلومتر لایروبی پس از سیل در گلستان انجام شد

گرگان- مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان گفت: پس از سیل امسال بیش از ۱۰۰ کیلومتر لایروبی در اترک، گرگانرود و قره سو انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نظری ظهر چهارشنبه در دیدار با اعضای تحریریه خبرگزاری مهر به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: پس از سیل اخیر در گلستان به غیر از تعریض ها و اجرای کانال، تاکنون ۱۰۰ کیلومتر لایروبی در اترک، گرگانرود و قره سو انجام شده است.

وی با بیان اینکه گلستان ۴۸۵ میلیارد تومان  اعتبار خسارت تایید شده از سیل اخیر داشت، افزود: تاکنون ۸۰ میلیارد تومان از این اعتبار معادل ۱۶.۵ درصد از اعتبار فوق ابلاغ شده و ۱۲.۵ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان ادامه داد: هرچند تصمیم دولت برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل و جبران خسارت بخش کشاورزی تصمیم درستی بود اما اگر به سراغ بازسازی تاسیسات نرویم کوچک ترین بارندگی می تواند فعالیت های اجام شده توسط دستگاه های اجرایی استان را تحت تاثیر قرار دهد.

وی به وضعیت خلیج گرگان هم اشاره و بیان کرد: در سال ۹۵ به آب منطقه ای گلستان ابلاغ شد با اعتبار پنج میلیارد تومانی مطالعات فوی و اضطراری و همچنین جامع خلیج گرگان انجام شود که این موضوع را به تنهایی انجام ندادیم بلکه از ظرفیت دانشگاه منابع طبیعی علوم کشاورزی گلستان و مازندران، آب منطقه ای و استانداری مازندران و گلستان و محیط زیست کشور بهره برده و برای هریک شرح خدماتی تعریف کردیم.

نظری با اشاره به اینکه از این پنج میلیارد تومان اعتبار حدود ۲۰ درصد معادل یک میلیارد و ۱۹ میلیون تومان برای مطالعات فوری و اضطراری خلیج گرگان اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج به دست آمده از مطالعات فوری و اضطراری خلیج گرگان لایروبی یکی از کانال های شرق  خلیج در کارگروه ملی نجات خلیج گرگان مصوب شد انجام لایروبی آن به سازمان بنادر و کشتیرانی محول شد.

کد خبر 4687298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =