برگزاری جلسات آموزشی با موضوع معایب سزارین در اردستان

اردستان- مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: جلسات آموزشی فردی و گروهی با موضوع معایب سزارین و مزایای زایمان طبیعی در تمام خانه های بهداشت اردستان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهیار حاجی مالیان پیش از ظهر چهارشنبه به مناسبت هفته ازدواج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شاخص های سلامت زنان، میزان باروری و ترویج ازدواج آسان از هدف‌های مورد نظر شبکه بهداشت اردستان است.

وی افزود: میزان باروری در سطح شهرستان اردستان از ۱.۹۸ در سال ۹۵ به ۱.۸۲ در سال ۹۷ کاهش یافته است.

سزارین در بیمارستان اردستان افزایش داشته است

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: درصد سزارین در بیمارستانهای اردستان از ۵۱.۵ در سال ۹۵ به ۵۶.۷ در سال ۹۷ افزایش یافته است که باید با اطلاع رسانی و آموزش های لازم نسبت به کاهش آن اقدام شود.

وی ادامه داد: از تعداد هشت هزار و ۶۸۸ نفر از زنان معاینات غربالگری سرطان سینه و تعداد پنج هزار و ۲۳ نفر معاینات غربالگری سرطان سرویکس انجام گرفته است.

حاجی مالیان ابراز داشت: شبکه بهداشت و درمان اردستان بر اساس دستورالعمل ترویج زایمان طبیعی اقدام به افزایش پوشش کلاسهای آمادگی برای زایمان در سه شهر اردستان، زواره و مهاباد کرده است.

وی تصریح کرد: اجباری بودن گذراندن دوره های کلاسهای آمادگی برای زایمان مادران، ترویج زایمان بی درد دارویی و بدون دارو با حضور متخصص بیهوشی و متخصص زنان در مراکز بهداشتی تابعه، بهبود کیفیت و کمیت ارائه خدمات به مادران باردار، تامین تمامی امکانات و تجهیزات ارائه خدمت به مادران باردار از اهم اقدامات انجام شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه برگزاری جلسات آموزشی فردی و گروهی با موضوع معایب سزارین و مزایای زایمان طبیعی در تمام مراکز شهری و خانه های بهداشت شهرستان برای زنان باردار و زنان  در سنین باروری انجام شده است، افزود: در خصوص فرهنگ سازی و ترویج زایمان طبیعی از تمام امکانات درون بخشی و بین بخشدر راستای بالا بردن سطح آگاهی زنان استفاده شده است.

وی بیان داشت: مهمترین اقدامات انجام شده مرکز بهداشت در سال ۹۸ ارتقای آموزش های هنگام ازدواج پس از آن با تاکید بر مهارت های زوجین و سلامت جنسی و ازدواج است.

حاجی مالیان افزود: برگزاری آموزش ۷۷۰ نفر از زنان گروه هدف در سال ۹۸ ،پیشگیری از بارداری های پر خطر و سقط جنین،جلوگیری از مرگ مادر نوزاد و شیر خوار و پوشش ۱۰۰ درصدی زایمان زنان باردار در بیمارستان متخصص زنان بوده است.

آموزش ۵۶۰ نفر از زنان در خصوص فرزند آوری انجام شده است

وی تاکید  کرد: ارتقای آگاهی و نگرش و عملکرد جامعه در زمینه عوامل مستعد کننده ناباروری،آموزش ۵۶۰ نفر از زنان واجد شرایط،انجام مشاوره فرزند آوری توسط پزشک، ماما و مراقبین سلامت و بهورزان  برای یک هزار و ۵۰۰ نفر از قشر بانوان انجام گرفته است.

کد خبر 4687328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =