استقرار پلیس امنیت اقتصادی در ۱۵۷ گمرک اصلی کشور

اراک- جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: پلیس امنیت اقتصادی و قضایی نیروی انتظامی با هدف برخورد با اخلالگران اقتصادی در ۱۵۷ گمرک اصلی کشور در حال استقرار است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار ایوب سلیمانی روز چهارشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولویت های نیروی انتظامی متناسب با نیازهای کشور و نظام در هر برهه ای  تعیین و تعریف می شود. بر همین اساس انعطاف پذیری بالایی در ساختار نیروی انتظامی وجود دارد و ماموریت ها به اقتضای شرایط نسبت به ایجاد ساختار با تمرکز روی آنها تعریف می شود.

وی افزود: در دوره اخیر تهدید ها و فشارهای دشمن موجب به هم زدن و ایجاد اختلال امنیت اقتصادی شده است. این اختلال هم توسط دشمن هدایت شده و هم توسط برخی از سودجویان داخلی رقم خورده است. لذا بر همین اساس پلیس امنیت اقتصادی با هدف پیگیری و پیشگیری از گسترش این اختلال تشکیل شد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: پلیس امنیت اقتصادی با مجموعه مستقل، کادر قوی و ورزیده برای تامین امنیت اقتصادی و قضایی در اواخر سال گذشته با اولویت های اساسی برای سال جاری شکل گرفت و محور کار پلیس امنیت اقتصادی و مبارزه با کالای قاچاق و ارز به صورت همه‌جانبه و در همه عرصه های کشور دنبال شد.

وی بیان داشت: با آسیب‌شناسی که صورت گرفت، در مبادی که بیشتر محل ورود یا توزیع کالای قاچاق و یا کالاهای مورد توجه سودجویان و دشمنان است در اولویت کاری قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی کشور ادامه داد:  با پیگیری موفق شدیم پلیس امنیت را در گمرک های کشور مستقر کنیم. قرار است  در ۱۵۷ گمرک کشور پلیس امنیت مستقر شود، که این استقرار از گمرک های اصلی شروع شده است.

 بر اساس همین گزارش،  جانشین فرمانده انتظامی کشور در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: همچنین  به مرزبانی هم ماموریت ویژه داده شده که از خروج کالاهای اساسی که با وضعیت جدید به عنوان کالای قاچاق محسوب می شود جلوگیری کند. همچنین مقابله با قاچاق سوخت نیز به شدت پیگیری می شود و تاکنون در کشفیات قاچاق سوخت افزایش آمار صد درصد ثبت شده است.

سلیمانی تصریح کرد: با ورود کالا هایی که تولیدات داخلی دارند و ورودشان به رونق تولید و تولید ملی لطمه وارد می کند مقابله شده است و هم اکنون سازماندهی گسترده ای در زمینه های ذکر شده توسط ناجا صورت گرفته و ماموریت ها در حال اجرا است.

وی بیان داشت: به مردم اطمینان می دهیم که  نیروی انتظامی مقتدر، هوشیار، با اشراف اطلاعاتی مورد نیاز، مصمم با و ساز و کار مناسب، آماده است تا اجازه ندهد سودجویان داخلی و دشمنان خارجی امنیت کسب و کار و تولید مردم را دچار اختلال و مشکل کند و اگر مشکلات جزئی وجود داشته باشد در آینده شاهد برطرف شدن آنها خواهیم بود. البته پلیس هم بدون کمک و یار مردم نمی تواند کاملاً موفق عمل کند در این زمینه دست یاری هم به سمت همه مردم دراز می کنیم.

به گزارش مهر، جانشین فرمانده انتظامی کشور تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۸۰۰ تن مواد مخدر کشف شده است. در حقیقت ۷۵ درصد کشفیات دنیا کار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است. یا به عبارتی، ۷۵ درصد تولیدات مواد مخدر در دنیا توسط نیروی انتظامی کشف شده است.

کد خبر 4687554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =