۲۷۰ میلیون تومان یارانه به مطبوعات خراسان جنوبی اختصاص یافت

بیرجند- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با پیگیری های به عمل آمده طی سال گذشته ۲۷۰ میلیون تومان یارانه به مطبوعات اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر نبی زاده چهارشنبه شب در جشن ویژه خبرنگاران، روز خبرنگار را روز ارج نهادن به قلم دانست و افزود: روز خبرنگار، روز مردم بوده چون خبرنگار صدای مردم است.

وی با بیان اینکه خبرنگاران وجدان بیدار و حق جوی جامعه هستند، اظهار کرد: خبرنگار چشم بیدار مردم بوده که می طلبد مدیران و مسئولان پاسخگوی صادقی برای مردم، مطالبات رسانه ها و جامعه باشند.

نبی زاده  عشق بی منت به مردم و توسعه همه جانبه استان را از اهداف خبرنگاران دانست و گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور که دشمن از هر راهی به دنبال ضربه زدن به نظام است، خبرنگاران نقش بی بدیلی را ایفا می کنند.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: دشمن بی پرده تمام توان خود را برای به زانو درآوردن ایران به کار گرفته که این امر نقش مطبوعات را برای تقویت انسجام ملی، اراده عمومی و گشترش امید حائز اهمیت می کند.

وی اظهار کرد: علی رغم تمام مشکلات، خبرنگاران خراسان جنوبی تمام تلاش شان را برای ایجاد بستر نشاط و امید به کار می گیرند و توجه خود را به توسعه همه جانبه استان معطوف می کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده طی سال گذشته ۲۷۰ میلیون تومان یارانه به مطبوعات اختصاص یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در سه ماهه نخست سال جاری ۲۳۰ میلیون تومان یارانه به مطبوعات اختصاص یافت که امید است ادامه یابد.

وی اظهار کرد: در سال گذشته ۵۰ تن کاغذ با ارز وارداتی و دولتی و در سال جاری ۲۳ تن کاغذ در اختیار نشریات قرار گرفته است.

نبی زاده با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۰ نفر از خبرنگاران بیمه هستند و به دنبال رفع مشکل بیمه ای سایر افراد هستیم، گفت: همچنین برای حل مشکل مسکن این قشر پیگیری ها و تلاش هایی انجام می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: خوشبختانه با رایزنی های انجام شده ساخت خانه مطبوعات در استان آغاز شده که با احداث این پروژه اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

کد خبر 4687794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =