کیفیت خدمات درمانی در چهارمحال و بختیاری افزایش می یابد

شهرکرد- سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد گفت: کیفیت خدمات درمانی در چهارمحال و بختیاری افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید شیرانی  عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی بسیار گسترده است و همین امر حساسیت کار را بالا می‌برد.

وی با بیان اینکه بهداشت و درمان جز نیازهای اولیه است، افزود: دانشگاه ملزوماتی دارد که متاسفانه در زمینه زیرساخت های بهداشتی درمانی با مورد توجه نبوده است و اکنون کشور در زیرساخت های بهداشتی و درمانی ضعیف است.

شیرانی تصریح کرد: در تجهیزات و دارو و مواد اولیه به خارج از کشور وابسته هستیم اما قدم های خوبی برداشته شده است.

وی ادامه داد: ایران به واسطه اهداف عالیه خود مورد حمله دشمن قرار می گیرد و این امر امکان ارائه خدمت مناسب را صلب می‌کند.

شیرانی با اشاره به اینکه همه در کشور اهل یک خانواده هستند و ضعف ها گفته می شود تا اینکه رشد حاصل شود، ادامه داد: درصدی از نیروی انسانی در دانشگاه علوم پزشکی کیفیت لازم را ندارد و با وجود نیروهای تحصیل کرده و آموزش دیده اما در گزینش با اعمال برخی سهمیه ها، امر آموزش عادلانه نمی‌شود.

وی اضافه کرد: قوانینی موجود است که نیروهای ناکارآمد را به برخی سیستم ها تحمیل می کند و این امر ممکن است کار را کند کرده و اشتباهاتی ایجاد شود.

شیرانی با بیان اینکه با وجود گستردگی کار در دانشگاه علوم پزشکی تلاش شده تا خدمات استاندارد ارائه شود، بیان کرد: بکارگیری نیروی کم توان در دانشگاه علوم پزشکی موجب آسیب یه سلامت مردم محلی می شود و این موارد باعث می شود اعتراف کنیم در ارائه خدمت گاهی نقص داریم.

وی در موضوعات پزشکی قانون یک قسمت کوچک کار بوده و قسمت عمده ای با مسئولیت پذیر بودن و تعامل پزشک و کادر درمانی با بیمار است.

شیرانی گفت: کار در این دانشگاه تنها یک کار اداری نیست و باید خدمات به درستی ارائه شود که همواره نیروهای خوب درمانی با وجدان، با مسئولیت، دارای علم بوده و قوانین را رعایت می کنند.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد گفت: یکی از موثرترین بازوها برای بیان این اعترافات اصحاب رسانه هستند که نقصان را با زبان تخصصی و نقدانه و غیر تخریبی نقد کنند.

کد خبر 4687846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =