صندوق ذخیره فرهنگیان به آرامش رسیده است

خرم‌آباد- سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه امروز صندوق ذخیره فرهنگیان به یک آرامش رسیده است، گفت: دانش آموزان را از زیر سایه سنگین حجم انبوه برنامه درسی نجات دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد حسینی ظهر امروز پنجشنبه در جمع فرهنگیان لرستان با اشاره به اینکه امروز شاهد افتتاح بزرگترین سالن تشریفات استان بودیم، اظهار داشت: بیش از ۳۵ سال تامل و تعمق در حوزه تعلیم و تربیت داشته ام، به این جمع بندی رسیده ام که نظام تعلیم و تربیت ما امروز برای ارتقای کیفیت رنج می برد و باید تعهد کنیم و میثاق ببندیم نظام تعلیم و تربیت را از این رنج ها برهانیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از مسائل در سیستم ارتقاء بخش نیست، باید بخشی را تعطیل، بخشی را تصحیح و بخشی را تاسیس کرد، تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف نیاز به اصلاح مداوم در سیستم هستیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نظام تعلیم و تربیت با همه پهن پیکری و ابرسازمانی که دارد نیاز به اصلاح دارد، افزود: باید کاری کنیم نظام تعلیم و تربیت با قوانین خاص اداره شود و این کار را خواهیم کرد.

حسینی با اشاره به اینکه تیمی گذاشته ایم تا قوانین خاص نظام تعلیم و تربیت را احصا کنیم، گفت: از دل آیین نامه ها و احکام موجود باید برنامه هایی احصا شود که فرصت های بیشتری برای نظام آموزش و پرورش فراهم کند.

وی با بیان اینکه امروز صندوق ذخیره فرهنگیان به یک آرامش رسیده است، تصریح کرد: سال گذشته صندوق فرهنگیان ۶۲۰ میلیارد سود در بین فرهنگیان توزیع کرده است و این رقم به بیش از ۵ هزار میلیارد ارتقا خواهد یافت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش لرستان با تاکید بر اینکه همه دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان به اطلاع فرهنگیان برسد و مختص به فرهنگیان باید باشد، افزود: نمی خواهیم مثل نظام بانکی عمل کنیم که صادرات و واردات می کند و از سود فعالیت های اقتصادی سود سهامداران خود را می دهد.

حسینی یادآور شد: صندوق ذخیره فرهنگیان هویتی به جز فرهنگیان ندارد و هر دارایی و سودی که برای صندوق حاصل می شود مخاطب اصلی آن معلمان و فرهنگیان هستند.

وی تاکید کرد: این دارایی ها باید به معلمان واگذار شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: ۹۸.۶ درصد بودجه وزارت آموزش و پرورش صرف حقوق و مزایای پرسنلی می شود.

حسینی با اشاره به اینکه حجم عظیم برنامه درسی در مدارس نظام تعلیم و تربیت را رنج می دهد، ادامه داد: چرا ما باید ۱۲۹۰۰ساعت برنامه درسی از اول ابتدایی داشته باشیم که هزینه زیادی بر ما تحمیل می کند و نتیجه آن نیز غیرکاربردی بودن، حفظی شدن و غیرمهارت شدن دانش آموزان است.

وی یادآور شد: ما باید دانش آموزان و مدارس را از زیر سایه سنگین حجم انبوه برنامه درسی نجات دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: مدرسه کانون تحول است، جعبه سیاه جامعه است، معلم و مدرسه رمز کلید توسعه هستند.

کد خبر 4688053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =