اولویت اول اقتصاد کشور ایجاد شغل و حمایت از تولید است

مشهد - معاون اول رئیس جمهور گفت: اولویت اول اقتصاد کشور ایجاد شغل و حمایت از تولید است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری ظهر پنج شنبه در همایش ملی تجلیل از کارآفرینان برتر خراسان رضوی در محل اردوگاه ثامن الائمه(ع) مشهد با بیان اینکه یکی از اهداف جمهوری اسلامی رفع محرومیت از افراد و جامعه است،  استقرار عدالت و محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم کشور را از جمله اقدامات خوب کمیته امداد امام خمینی(ره) دانست.

وی گفت: گاهی می گویند؛ جمهوری اسلامی کاری انجام نداده است، این جمله واقعا جفا به کشور است چرا که اقدامات بسیار خوبی توسط کمیته امداد و جهاد سازندگی در مناطق مختلف کشور به مردم ارائه شده است.

معاون اول رئیس جمهور  با بیان اینکه فقر زدایی جزو سیاست های مهم کشور است اظهار کرد: فقر فقط چهره مادی و اقتصادی ندارد و اقدامات کمیته امداد نیز در راستای کاهش فقر در جنبه های مختلف آن است.

وی بیان کرد: امروز کارنامه کمیته امداد سراسر افتخار است، کمیته امداد توانسته است با دریافت کمک از دولت و همچنین کمک های خیران و مردم فعالیت های بسیاری در زمینه محرومیت زدایی انجام دهد.

جهانگیری با نمونه دانستن مردم ایران در جهان، اظهار کرد: در سیل امسال، مردم ایران چهره خودرا نشان داد تا تفاوت ایران با کشورهایی که فرهنگ و تمدن ندارند دیده شود.

وی به سیل کالیفرنیای آمریکا اشاره و عنوان کرد: از سیل کالیفرنیا چند سال گذشته است و مردم آمریکا هنوز منتظر هستند کمک برایشان برسد.

معاون اول رئیس جمهور  با تاکید بر اینکه دولت دنبال این است که چهره خشن فقر را از بین ببرد، گفت:  از سال ۹۶ مستمری مددجویان سه تا چهار برابر  و  هفت هزار میلیارد تومان در این زمینه از سوی دولت  کمک شد.

وی افزود: البته شرایط بودجه ای ما سخت است، اما  این تصمیم تغییر ناپذیر است و سبدهای حمایتی خانوار ادامه خواهد داشت و قول می دهم در حد توان دولت، این کار را انجام دهیم.

جهانگیری اظهار کرد: یکی دیگر از  اقدامات خوبی که توسط  کمیته امداد انجام شده است بحث مسکن مدد جویان است.

وی افزود: این کار در سراسر کشور پیگیری می شود و ما چندی قبل در سیستان بلوچستان واحدهای مختلفی افتتاح کردیم لذا  باید در این زمینه  از کمک دولت و خیران  استفاده کنیم.

معاون اول رئیس جمهور  با بیان اینکه وقتی در خراسان رضوی  دو هزار مسکن ایجاد شده است می توان این کار را در بقیه کشور نیز  انجام داد، گفت:  بخش مهم دیگر که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب  است مسئله توانمند سازی مددجویان است.

وی افزود: وقتی خانمی که در شرایط سخت مالی بوده الان می گوید ۲۰۰ نفر شاغل دارم،  مشخص است که یکسری شغل های خرد است که با داشتن روحیه کارآفرینی، داشتن امید به حمایت نهادهای مسئول و اطمینان به خودشان می توانند کار آفرین باشند.

جهانگیری اظهار کرد: کمیته امداد  دو تا سه هزار میلیارد تومان  منابع قرض الحسنه در اختیار دارد که به خوبی از این منابع استفاده می کند و  از ۱۸ هزار میلیارد منابع روستایی نیز مبلغی به کمیته امداد پرداخت می شود که توانسته اند مشاغل خوبی ایجاد کنند.

وی اولویت اول اقتصاد کشور را ایجاد شغل و حمایت از تولید بیان و عنوان کرد: کشور ما در مقابل محدودیت ها و تحریم ها، منابع ارزشمند و فرصت های زیادی نیز دارد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران کشوری ثروتمند است گفت: مهم این است که مسئولان اراده شان بر حل مشکلات باشد.

وی افزود: این درست است که فروش نفت ما با مشکل روبرو شده اما آیا فرصت دیگری غیر از نفت نیست؟

جهانگیری  به یارانه هزار میلیاردی که به دست غیر نیازمندان می رسد اشاره و بیان کرد: خانواده ای که چند خودرو دارد از یارانه بنزین استفاده می کند و خانواده ای که خودرو ندارد هیچ بهره ای از این یارانه نمی برد.

کد خبر 4688056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =