خبرنگاران باید به اولویت‌های کشور توجه کنند

کرمانشاه - معاون رسانه ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: خبرنگاران باید به اولویت‌های کشور توجه کنند و انعکاس دهند.

به گزارش خبرنگار مهر،  مهدی فضائلی صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که به همت بسیج رسانه استان کرمانشاه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر به ویژه شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: کرمانشاه در حوزه مطبوعات سابقه طولانی دارد که به بیش از یک قرن می رسد و این نشان دهنده ریشه دار بودن حوزه رسانه و مطبوعات در این منطقه است.

معاون رسانه ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری افزود: ثمره این سابقه طولانی باید حضور خبرنگاران خبره و قوی در استان باشد.

وی بیان داشت: روز خبرنگار به واسطه شهادت یک خبرنگار نامگذاری شده و جفاست که مناسبت های این چنینی را با لوح و جوایز پاس بداریم و به مقام شهید توجه نکنیم.

فضائلی لزوم توجه به بحث تکلیف گرایی شهید صارمی را مورد تاکید قرار داد و گفت:  تکالیف زیادی بر عهده خبرنگاران است که مهمترین آنها توجه به اولویت ها در تمام مسائل اعم از سیاسی، فرهنگی،  اجتماعی و... است.

معاون رسانه ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری ادامه داد: تشخیص اولویتها تکلیف ما را مشخص می کند.

وی تصریح کرد: تیتر یک هر رسانه مهمترین مسئله ای است که یک رسانه به مخاطب نشان می دهد و اگر یک مسئله حاشیه ای باشد مخاطب را به انحراف می‌کشاند و همین مسئولیت ما را سنگین می کند.

فضائلی گفت: گاهی اوقات اولویت ها را برخی جریانات سیاسی تعیین می کنند که اولویت نیست و ممکن است منطبق بر مسائل کشور نباشد.

معاون رسانه ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبرییکی از اولویت های امروز را فهم این حقیقت دانست که امروز با آن مواجه هستیم که باید اول خودمان درست آنرا درک کنیم و آن هم تغییر در معادلات جهانی است که رخ داده و تحول بزرگی صورت گرفته که نمی توان راحت از کنار آن عبور کرد.

وی بیان داشت: تا چهار دهه قبل کل نظام سیاسی جهان به دو بلوک تقسیم شده بود و امروز این معادلات به هم ریخته است.

فضائلی ادامه داد: اگر کل دنیا 700 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه نظامی و دفاعی انجام داده‌اند آمریکا به تنهایی به همین میزان سرمایه‌گذاری کرده است و هنوز قوی ترین رسانه های دنیا را در اختیار دارد و پرنفوذترین به لحاظ سیاسی است، اما اتفاقی رخ داد که کشوری با چنین ویژگی هایی تبدیل شده به کشوری که اراده اش راهگشا نیست.

معاون رسانه ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری اظهار داشت: آمریکا دیروز با سرمایه‌گذاری حداقلی سود حداکثری داشت و امروز سرمایه گذاری حداکثری بدون سود و باضرر دارد تا آنجا که 7000 میلیارد دلار در این منطقه سرمایه‌گذاری کرده و شبانه به عراق سفر می کند.

وی تصریح کرد: آنچه در عراق موجب نفوذ معنوی ایران شده این است که رهبر انقلاب در دیدار با سران این کشور فرمودند ما عراق سربلند و قدرتمند را می خواهیم و تفاوت ما با آمریکا همین است که آنها به هرجا ورود می کنند  برای مردم آنجا تحقیر و چپاول آنها را دنبال می کند.
 
فضائلی گفت: آمریکایی ها فاکتورهای قدرت و ابزارهای اعمال آن را در اختیار دارند اما در کانون آن حکمتی وجود ندارد، آنها حقیقت هستی را کشف نکرده اند و دستگاه‌های محاسباتی آنها این را محاسبه نکرده است.

معاون رسانه ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: اینکه موشک های محدود ما آنها را مرعوب کرده مصداق این است که خیر کثیر در قدرت کم و با حکمت است و صاحبان خرد این معادله را می فهمند.

وی بیان داشت: هر ملتی با چهار ویژگی مردم بزرگ، آرمانهای بزرگ، دشمن بزرگ و رهبری بزرگ می تواند قله های پیشرفت را فتح کند که این چهار فاکتور در جمهوری اسلامی در حد اعلی وجود دارد.

این مسئول در پایان تاکید کرد که خبرنگاران باید این حقایق را منعکس کنند و آنها در اولویت قرار دهند.

کد خبر 4688061

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =