دستگاه ها در برخورد با زمین خواری به صورت منسجم عمل کنند

گناوه - رییس دادگستری شهرستان دیلم گفت:در برخورد با زمین خواری و تغییر کاربری های غیر مجاز. همه دستگاه ها باید بصورت منسجم و هماهنگ عمل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، رییس دادگستری شهرستان دیلم ظهر پنج شنبه در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این شهرستان در سال جاری با موضوع زمین خواری و تغییر کاربری های غیر مجاز ضمن اشاره به تغییر کاربری باغات و اراضی زراعی در سطح شهرستان گفت: تقویت کشاورزی و حمایت از کشاورزان یکی از راهکارهای اصلی جهت پیشگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز در سطح شهرستان است.

مهدی بهشتیان با ابراز نارضایتی از دارا بودن آب و برق برخی از ساخت و ساز های غیر مجاز گفت:  دستگاه های خدماتی و زیر بنایی ضمن نظارت دقیق، صدور هرگونه مجوز یا پروانه ساخت و واگذاری خدمات زیر بنایی را منوط به اخذ مجوز از دستگاه های متولی زمین کنند.

رییس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دیلم ادامه داد: اگر متخلف بداند که با صرف هزینه های زیاد که انجام داده است در اجرای قانون و بدون اغماض و چشم پوشی همه ساخت و سازها قلع و قمع می شود ریسک این کار را نخواهد پذیرفت .

رییس حوزه قضایی شهرستان دیلم ضمن اشاره به نقش دهیاران  به عنوان بازوی توانمند در کنار نهاد های متولی زمین تاکید کرد: در برخورد با زمین خواری و تغییر کاربری های غیر مجاز. همه دستگاه ها باید بصورت منسجم و هماهنگ عمل کنند.

بهشتیان ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون حدود صد هکتار از اراضی ملی به بیت المال برگشت داده شده است و  در یک پرونده شخصی که اقدام به سند نمودن ۷۸ هکتار از اراضی دولتی و مستعد و با ارزش در اطراف شهر را نموده بود که با ورود دستگاه قضایی ضمن ابطال سند موصوف نسبت به بازگرداندن این اراضی به بیت المال اقدام شد.

وی  افزود: در پرونده دیگر دو نفر از زمین خواران در سطح شهرستان به حبس محکوم شده اند و این موفقیت ها جز در سایه تعامل و همدلی تمام دستگاه ها ایجاد نمی شد.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دیلم با اشاره به ضرورت حمایت تامین مایحتاج غذایی مردم از اراضی کشاورزی در اثر خشکسالی و تحریم گفت: باید در اجرای قانون جلوگیری از تغییرات غیر مجاز این اراضی جدیت داشته باشیم 

 احمدرضا دامی در ادامه خواستار تعامل و جدیت و همکاری همه جانبه اعضای شورا بخصوص ادارات متولی جهت اجرای احکام صادره در جهت جلوگیری از تجری و ارتکاب دوباره این جرایم شد.

وی گفت: از  مسئولان مربوطه درخواست می شود در ابتدای اقدام به تغییر کاربری ها  با اعلام گزارش به دادستانی از ادامه این عملیات تغییر کاربری ها توسط افراد سودجو و فرصت طلب جلوگیری شود تا کار به احداث ساخت و ساز و اعیانی کشیده نشود.

کد خبر 4688140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =