مدیران زن استان قزوین از تلاش خبرگزاری مهر تجلیل کردند

قزوین- جمعی از مدیران زن فرهیخته استان قزوین با حضور در خبرگزاری مهر استان از تلاش فعالان این رسانه در اطلاع رسانی متعهدانه تقدیر کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از بانوان مدیر دستگاههای اجرایی عصر پنجنشنبه با حضور  در دفتر خبرگزاری مهر استان قزوین از خدمات فعالان این رسانه به مناسبت روز خبرنگار تجلیل کردند.

سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، صدیقه ربیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری، مهدیه قافله باشی عضو شورای اسلامی شهر قزوین از میهمانانی بودند که روز پنجشنبه در دفتر خبرگزاری مهر حضور یافتند.

صدیقه ربیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در این دیدار گفت: رسانه ها در ایجاد حق مطالبه گری در میان مردم و پاسخگو کردن مدیران نقش موثری ایفا کنند

وی اضافه کرد: فرهنگ سازی و ایجاد آرامش و نشاط و امید در جامعه از دیگر رسالت های رسانه های مکتوب و مجازی است که بدون شک خبرگزاری مهر در این عرصه بسیار موفق عمل کرده است.

ربیعی تصریح کرد: رسانه اگر سیاسی باشد یا جهت گیری جناحی داشته باشد نمی تواند رسالت حرفه ای و مردمی خود را ایفا کند و حتما بر اساس سیاست و هدایت حزب مورد نظر قلم خواهد زد و در این صورت نمی توان دنبالبیان  حق و حقیقت از آن بود.

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین افزود: خوشبختانه در این زمینه نیز خبرگزاری مهر بخوبی استقلال و بی طرفی خود را حفظ کرده و توانسته تنها در مسیر خبر رسانی دقیق و حرفه ای عمل کند البته نقدهای آن  هم چون دیدگاه اصلاحی دارد و سازنده است مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در شرایطی که جامعه با هر حادثه ای ملتهب می شود برخی رسانه ها دنبال جنجال و حاشیه هستند و موجب ترویج نا امیدی و سیاه نمایی در جامعه شده اند تا مخاطب موقت را جذب کنند و به پیامدهای آن توجهی ندارند که در این راستا نیز باید از رسانه هایی مانند خبرگزاری مهر که برای بهبود امور تلاش کرده و از جنجال آفرینی دور بوده تشکر کنیم.  

در ادامه مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین گفت: حوزه اجتماعی از بخش های مهمی است که با آسیب های اجتماعی سرو کار دارد و برای پیشگیری و هشدار نیازمند تلاش و همکاری همه رسانه های مکتوب و مجازی هستیم.

وی بیان کرد: ضمن تقدیر از تلاش همه رسانه ها باید یک تشکر ویژه از خبرگزاری مهر داشته باشیم که با کمترین نیرو توانستهتاثیرگذاری بالایی در استان داشته باشد و خبرهای بسیار خوبی را منتشر کند.

وی از زینب کلهر خبرنگار مهر هم به عنوان بانوی خبرنگاری متواضع و متعهد و بی حاشیه یاد کرد و اظهارداشت: سرعت عمل ایشان در انتشار خبرها قابل توجه است و بدون ادعا سالهاست در این خبرگزاری منشا خیر بوده و به عنوان یک زن توانسته اند با سختی های شغل خبرنگاری کنار آمده و به ارتقا جایگاه خبرگزاری مهر کمک کنند.

بیدخام افزود: رسانه ها جز لاینفک زندگی بشر امروز هستند و بدون آنها نمی توان در کاری موفق شد و تنویر افکار عمومی نیز با کمک رسانه ها محقق شده است.

قلم شیوا و نقد سازنده از ویژگی خبرگزاری مهر است

وی یادآورشد: یکی از ویژگی های خبرگزاری مهر در استان قزوین قلم شیوا و مثبت با رویکرد امیدآفرینی در استان است که باید قدردان آن در این شرایط باشیم.

مدیرکل اجتماعی استانداری قزوین تصریح کرد: نقد سازنده این رسانه در قالب گزارش و گفتگو از دیگر شاخصه های خبرگزاری  مهر است.

مهدیه قافله باشی عضو شورای اسلامی شهر قزوین هم در این دیدار گفت: رسانه های بزرگ و بدون حاشیه می توانند بازوی مدیریت شهری باشند و با پیگیری مطالبات اساسی مردم به پاسخگو شدن مدیران کمک کنند.

وی اضافه کرد: شاید برخی مدیران ظرفیت پذیرش نقد را نداشته باشند اما بدون شک مدیران متعهد و دلسوز حتما به نقد سازنده رسانه ها توجه دارند و به آن عمل می کنند.

قافله باشی اظهارداشت: رسانه های متعهد و توانمند و مردمی باید به صورت مستمر و زنجیروار مطالبات مهم مردمی را به گوش مسئولان برسانند تا برای حل آن تسریع شود زیرا اگر رسانه ها به موضوعی بی توجهی کنند شک نکنید که کارها مغفول می ماند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قزوین بیان کرد: در شرایطی که قزوین ظرفیت بالایی برای معرفی و جذب گردشگر دارد اما در اطلاع رسانی غفلت شده و هنوز نتوانسته ایم جایگاه خود را پیدا کنیم و این خلا با کمک رسانه ها جبران می شود.

وی اضافه کرد: به عنوان عضو شورای شهر از نقدهای سازنده به سهم خود استقبال می کنم و حتما خود را نیازمند آن می دانم تا از آنها بهره مند شده و در مدیریت شهری از آنها استفاده کنیم.

قافله باشی از خبرگزاری مهر در استان قزوین به عنوان رسانه ای امین، معتمد، تاثیرگذار و فعال یادکرد و از خدمات آن در انتشار خبرهای شورا و مدیریت شهری تشکر کرد.   

کد خبر 4688279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =