خبرنگاران افسران جنگ نرم هستند

گناوه - امام جمعه گناوه گفت: خبرنگاران افسران جنگ نرم هستند که در جبهه جنگ فرهنگی با تلاش خود توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر،حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی عصر پنجشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگاربا گرامیداشت یاد وخاطره شهدای رسانه از جمله شهید محمود صارمی گفت: شورای فرهنگ عمومی روز ۱۷ مرداد ماه را  به مناسبت شهادت این خبرنگار به نام روز خبرنگار در تقویم کشورمان تعیین کرده است

وی  اظهار داشت:خبرنگاری شغل نیست بلکه به عنوان یک رسالت است که بر عهده خبرنگاران گذاشته شده است.

وی گفت:خبرنگاران افسران جنگ نرم هستند که در جبهه جنگ فرهنگی با تلاش خود توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

امام جمعه گناوه افزود: صداقت و امانتداری دو ویژگی مهم  و برجسته خبرنگاران  در تراز خبرنگار انقلاب اسلامی است که خبرنگاران باید به آن توجه ویزه داشته باشند.

وی با تاکید بر انقلابی گری  خبرنگاران به عنوان یک ویژگی مهم ادامه داد: اگر یک خبرنگار منفعل و تحت تاثیر توطئه های دشمنان قرار گیرد نمی تواند از انقلاب اسلامی و ارزش های آن و واقعیت های موجود در جامعه به خوبی دفاع کند.

رکنی حسینی تصریح کرد: بیان حل مشکلات مردم از وظایف مهم خبرنگاران است که این مشکلات باید به مسئولان منعکس تا برای حل آنها تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: از نکات مهم که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیزقرار دارد تقوا در فضای مجازی است که تقوا را باید در تمام ابعاد زندگی بخصوص در فضای مجازی رعایت کرد.

امام جمعه گناوه با تاکید بر اینکه حفظ آبروی مومنان در روایات اسلامی بسیار مهم شمرده شده  و در فضای مجازی  و حقیقی باید به توجه کرد گفت: نقد باعث تکاپو و رشد در جامعه است ودر جامعه باید وجود داشته باشد چرا که جامعه بدون نقد و تضارب افکار دچار خمودگی می شود.

وی خاطر نشان کرد: نقد عاقلانه و منصفانه باعث پیشرفت و ترقی و باعث بالندگی جامعه است.

رکنی حسینی ادامه داد: تنویر افکار عمومی در جهت دفاع از انقلاب و ارزش ها و دفع توطئه های رسانه ای دشمنان علیه نظام اسلامی  از وظایف امروز خبرنگاران است.

وی گفت: یکی از توطئه های امروز دشمنان جنگ رسانه ای علیه نظام مقدس اسلامی است که خبرنگاران  باید خود را برای مقابله با این جنگ مجهز کردند تا با پیروزی از این میدان جنگ گذر کنیم.

امام جمعه گناوه  یادآور شد: تریبون نماز جمعه جای تخریب افراد حقیقی و حقوقی نیست بلکه  تریبون ولایت،  تقوا، مستند حرف زدن و بیان مشکلات مردم  است.

وی  با اشاره به اینکه برای کارهای فرهنگی امام جمعه ردیف بودجه‌ای  و هیچگونه منبعی ندارد و تنها خیرین مشارکت می‌کنند،گفت: به برکت ستاد نمازجمعه این شهرستان وقرارگاه فرهنگی برنامه های متعدد فرهنگی مذهبی  در مصلی جمعه گناوه  به مناسبت های مختلف  در طول سال برگزار می شود و در هفته بزرگداشت  چهلمین سال اقامه اولین نماز جمعه  کشور نیز ستاد نماز جمعه گناوه ۴۰ برنامه فرهنگی و مذهبی  را اجرا کرد.

وی ادامه داد: مجمع خیرین سلامت شهرستان گناوه که ریاست آن بر عهده امام جمعه است  یک دستگاه سونوگرافی جدید به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به بیمارستان امیرالمونین (ع) اهدا شد وتاکنون بیش از ۲۰ میلیاردریال در زمینه تجهیزات و امکانات درمانی به بیمارستان این شهرستان به همت خیرین کمک شده است .

امام جمعه گناوه با بیان اینکه برای حل مسایل و مشکلات مردم کارهای زیادی در مدت مسئولیت در عرصه‌های مختلف انجام شده است گفت:   بارها بصورت مستمر و جدی از طریق خطبه‌ها، حضوری و تلفنی یا جلسات با مدیران مربوطه استانی و شهرستانی مسائل و مشکلات مردم و شهرستان را  دنبال می‌کنم درحالی که عده‌ای مطرح می‌کنند که امام جمعه مسایل و مشکلات را در تریبون مطرح  و یا پیگیری نمی کند و در این ارتباط اطلاعات و آگاهی ندارند.

در پایان این نشست از خبرنگاران شهرستان گناوه تجلیل شد.

کد خبر 4688292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =