گام دوم انقلاب باید یک پای ثابت تریبون مسئولان باشد

کرمانشاه - نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ گام دوم انقلاب باید یک پای ثابت تریبون مسئولان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا مصری عصر امروز پنجشنبه در یادوراه شهدای ترور استان کرمانشاه و بزرگداشت عالم ربانی شهید آیت الله محمدی عراقی اظهار داشت: باید در پی عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب باشیم.

وی افزود: اهل تاریخ استحضار دارند همه انقلاب هایی که قبل از انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت در ۲۰۰ سال گذشته یا ریشه اقتصادی داشتند یا طبقاتی و هیچ کدام از آنها مبنای ایدئولوژیک نداشت و بر مبنای نظریه مکاتبی بود که برخی ها آن را سلب کرده بودند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در همه انقلاب ها مردم بعد از اینکه انقلاب کردند جنگیدند که حکومت را حفظ کنند اما خیلی از آنها از آرمان های انقلاب به خاطر حفظ حکومت دست کشیدند و دیگر اثری از انقلاب در آنها پیدا نمی شد.

مصری ادامه داد: اکثر انقلاب ها از یک قطبی جدا شده و با قطب دیگر همسویی پیدا کردند یا از شرق به غرب و یا از غرب به شرق همسو شدند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب‌های ۲۰۰ سال گذشته هویت مستقلی نداشتند و فقط یک نقطه مشترک در آن ها دیده می شد و آن جدایی دین از سیاست بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در همه این اوضاع و احوال یک انقلاب ایجاد شد به نام انقلاب اسلامی ایران که شعارش نه شرقی و نه غربی بود و هیچ تئوری جدیدی در رابطه با حکومت اسلامی ارائه نمی داد و آنچه که ارائه داد چیزی بود که خدا به پیامبرش و از پیامبر (ص) به ائمه (ع) و از آنها به ما رسیده است یعنی چیزی که با فطرت انسان ها سر و کار دارد.

مصری افزود: در این شرایط این که شرق و غرب با انقلاب اسلامی مخالف بودند طبیعی است چرا که هیچ کدام از آنها را قبول نداشت و هویت مستقلی در دنیا دارد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تقسیم غنائم ندارد و نباید فکر کنیم وقت غنیمت جمع کردن است، گفت: گام اول انقلاب گام با اقتداری بود و تجربیات زیادی از توفیقات و توانمندی‌ها در آن کسب کردیم البته زیان‌ها و خطاهایی هم داشتیم که در حین حرکت بر روی آنها اصلاح صورت گرفت.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: نقطه اوج این انقلاب آن قدرت جسارت، شهامت و شهادتی است که انقلاب را تضمین کرده و این کشتی انقلاب که همه ما بر آن سواریم سوخت آن تا ابد جاویدان است چرا که سوخت آن خون شهدا بوده است.

مصری گفت: ما مسئولیم در گام دوم همانطور که رهبر انقلاب فرمودند خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی کنیم و امیدوارم مسئولین در جلسات مختلف الفبای تریبون ها را گام دوم انقلاب قرار دهند و اگر غیر از این باشد به خود و نسل آینده ظلم کرده ایم.

وی در ادامه به بیان خاطراتی از شهید بهاءالدین عراقی پرداخت و گفت: ایشان با دعوت جوانان به مسجد و اجرای برنامه‌های مسجد محور کار فرهنگی انجام می داد و آن چیزی و همین امر سبب شد جوانان زیادی به مسجد روی آورند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پایان بیان داشت: کلام روحانیت ممکن است چنان در وجود یک شخص به خصوص نوجوانان تاثیر بگذارد که زندگی آنها را برای دنیا و آخرت تضمین کند.

کد خبر 4688304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =