برخی شعارهای انتخاباتی دروغ است

کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه توجه به شعارهای انتخاباتی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: گاهی مطالبی گفته می شود، که کاملا دروغ است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به فرا رسیدن عید پر برکت غدیر، اظهار کرد: لازم است که همه دستگاه ها به این عید اهمیت دهند زیرا عید بزرگی برای شیعیان است.

وی با تاکید بر اینکه هویت شیعی ما با عید سعید غدیر به نمایش گذاشته می شود، گفت: لازم است شهر آذین بندی شود، آذین بندی شهر در آستانه عید غدیر باید با دیگر اعیاد متفاوت باشد.

خطیب جمعه کرج با بیان اینکه باید به خطبه خوانی غدیر اهمیت داده شود، گفت: باید در خصوص عید غدیر مطالعه شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری با اشاره به انتخابات پیش رو به ویژگی های نماینده اصلح پرداخت و گفت: یکی از ویژگی های نماینده مردم روش زندگی اوست، باید در میان مردم باشد.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: فرد اصلحی که نماینده می شود باید در میان مردم و با آنها همراه باشد نه اینکه برای رای جمع کردن تظاهر به معمولی بودن کند.

وی با تاکید بر اینکه توجه به شعارهای انتخاباتی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: مردم باید به این مهم توجه کنند، گاهی مطالبی گفته می شود که کاملا دروغ است یا قانون اجازه تغییر به نحوی که آنها می گویند را نمی دهد.

خطیب جمعه کرج گفت: گاهی برای جلب نظر بانوان، دانشجویان، ورزشکاران و دیگر اقشار مطالبی گفته می شود که خلاف واقع است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه بازار شعارهای انتخاباتی در حال داغ شدن است، گفت: ۲۰۰ یا ۳۰۰ نفر کاندید می شوند، برخی از مرحله تایید صلاحیت شورای نگهبان عبور می کنند، آن وقت است که می بینید چه شعارهای می دهند، چه دروغ های می دهند.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه باید به بیانات حضرت آقا در خصوص انتخابات توجه ویژه ای شود، گفت: رهبری فرمودند؛ «به کسی رای دهید که با مردم صمیمی باشد و خود را خدمتگذار مردم بداند».

آیت الله سید محمد مهدی حسین همدانی با اشاره به شهادت امام باقر(ع) در هفتم ذی الحجه سال 114 قمری و در سن 57 سالگی اظهار کرد: مدت زمان امامت ایشان 18 سال بوده است که با توجه به چالش های عقیدتی و سیاسی آن دوران، روشی که امام برای احیای معارف دینی و الهی بکار بردند توام با ایجاد نهضت علمی و مبارزه با دشمنان عقیدتی اسلام بوده است.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه توصیه رهبری در گام دوم انقلاب بر گسترش علم و پژوهش توسط جوانان است تا سنگ بنای انقلاب علمی در کشورکه ازقبل پایه ریزی شده است را ادامه دهند، افزود: این نهضت علمی و تولید دانش که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در زندگی امام باقر(ع) نیز کاملا مشهود بوده و بخوبی تبیین شده بود.

وی با اشاره به تاکید رهبری برتقویت تفکرانقلابی و اسلامی درمیان مردم، گفت: بر اساس این توصیه مهم تقویت علمی نیز باید همراه با تقویت دینی باشد، امروز دشمنان دستاوردهای علمی جوانان مسلمانان را انکار می کنند، آنها را تهدید و کوچک می کنند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با نخبگان در خصوص نگاه علمی با تکیه بر دیدگاه اسلامی و گسترش مرزهای دانش و فناوری کشور، بیان کرد: اگر دشمنان عرصه را با اعمال فشار بر ما تنگ کرده اند باید با صبر و مقاومت ادامه دهیم، نمونه بارز آن خط مقاومت حزب الله است که سالگرد مقاومت 33 روزه آنها نیز نزدیک است.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای بسیجی حزب الله در آن دورانبا مقاومت کشتی اسرائیل را به گل نشاندند، افزود: اسرائیل به جز عملیات زمینی ، 2 هزار و 500 عملیات هوایی داشتند که طی آن بمباران 7 هزار بمب را بر سر لبنانی ها عملیاتی کردند.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه بعد ازآن دوران سخت، لبنان تبدیل به مقاومت منطقه شد، ادامه داد: در سال های اخیر یمن متوجه آماج حملات پی در پی شده است که امیدواریم آنها نیز به زودی شهد پیروزی را بچشند.

وی با تاکید بر اینکه مدتی است مردم مظلوم کشمیرزیرحجمه های دشمن قرار گرفته اند که خون به ناحق ریخته آنها بزودی گریبانگیر دامن ظالمان خواهد شد، گفت: ما نیز درس مقاومت را بخوبی آموخته ایم و تا کوتاه کردن دست فتنه گران خارجی و ایادی داخلی آنها و همچنین نابودی و محو اسرائیل آرام نمی گیریم.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با اشاره به اینکه بیست و دوم مردادماه سالروز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی است، افزود: دراینجا نیز می توانیم از اقدامات امام باقر(ع) درس آموزی داشته باشیم که در آن زمان تشکلی عقیدتی- سیاسی راه اندازی کردند و این نشان از اهمیت منسجم عمل کردن در دیدگاه اسلام دارد.

وی با بیان اینکه بیستم مرداد ماه مصادف با نهم ذی الحجه و روزعرفه است، ادامه داد: این روز، اهمیت بالایی دارد ودر این روز باید برای همه دعا و طلب مغرت کنیم، روز عرفه زمان خوبی برای توبه است.

خطیب جمعه کرج افزود: یکی از موضوعاتی که در اخیرا روی سایت رهبر معظم انقلاب و به مناسبت سالروز ازواج امام علی (ع) و حضرت فامه زهرا(س) منتشر شد، صحبت هایی بود که ایشان درفروردین ماه جاری برای عده ای از جوانان تازه ازدوداج کرده داشتند و به تکثیر نسل اشاره کردند که مسئله ای بسیار مهم است اما عده ای عمدا آن را مطرح نمی کنند.

وی با این توضیح که بارها در این خصوص تذکر داده ام، گفت: رهبری نیز از مسئولان گلایه کرده اند که چرا به موضوع تکثیرنسل نمی پردازند؛ زیرا ازسیاست های ابلاغی رهبری در خصوص موضوع رشد جمعیت کشور5 سال گذشته اما اقدامی از سوی مسئولان در این مورد صورت نگرفته است، این بی توجهی ها خطراتی را متوجه کشور و آینده نظام می کند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه کاهش جمعیت برمسائل تامین امنیت در کشورمان اثر می گذارد، بیان کرد: توصیه ما به مسئولان این است که طرح "ام اس اس ام" آمریکا را دنبال کنید و ببینید که این طرح چیست، این طرح پیرامون مسائل جمعیتی کشورهای دنیا از جمله ایران تحقیق کرده است.

وی با این توضیح که حتی جاسوسانی را در کشور به دام انداختیم که در خصوص مسئله تولید نسل ایران تحقیقاتی داشته اند، گفت: این نشان ازاهمیت مسئله برای دشمنان ما دارد، در برخی کشورها مانند آمریکا تعداد افراد خانواده زیاد است؛ در حالی که در ایران خانواده ها را کم فرزند آوری تشویق می کنند.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری با تاکید بر صحبت های مقام معظم رهبری در خصوص نجات اقتصاد کشور با کمک بحث رونق تولید، اشتغال و از بین بردن رکود با تکیه بر توان نخبگان و دانشمندان کشور تشریح کرد: در همین فضای تحریم و فشارهای اقتصادی جوانان دانشمند ما توانستند به تولید بنزین صادراتی با اکتان 91 برسند که 3 هزار تن از آن نیز به کشور افغانستان صادر کردند و این حرکتی بزگ است.

وی تاکید کرد: اگر مسئولان در مسیر درست و به موقع حرکت کنند، به خدا امید داشته باشند و مردم را به مسائل غرب و کشورهای اروپایی امیدوار نکنند، به یقین اقتصاد کشور به جایگاه اصلی خود باز می گردد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: باید آمریکا و اروپا را باد رها کنیم؛ چون جز فرصت سوزی چیزی برای ما نخواهند داشت، وقتی می دانیم که طرف ما زبان تهدید دارد و وقت کشی می کند دلیلی برای تعلل نیست و باید انقلابی عمل کنیم.

کد خبر 4688581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =