جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی فرصتی گرانبها است

مدیرکل هنرهای نمایشی پیامی را به مناسبت برگزاری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در آستانه برگزاری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی پیامی را صادر کرد.

در متن پیام شهرام کرمی چنین آمده است:

«به نام خداوند هنر آفرین

آئین و سنت میراث گرانبهای فرهنگ و هنر این سرزمین مهر است. تاریخ کهن و فرهنگ شایسته ما در پس تاریخ پرفراز و فرود، تبلور رفتار و ایمان و اخلاق و باور مردمان این دیار است که با هنر آئینی و سنتی عیان خواهد شد. افتخار ما به قدمت فرهنگ و تاریخی است که یادگار مضمون و مفاهیم غنی بشر خاکی برای نیل به زندگی آرمانی و انسانی خواهد بود. حکایت این هنر همچون قصه با اصالت و پندآموزی است که زندگی این جهان و ایمان به آخرت را با رفتار و شخصیت‌های امیدبخش و آرمانی و لحظات روح بخش و صفات جمیل زندگی یادآوری می‌کند. ایران اسلامی با سنت و هنرهای آئینی و سنتی چون مروارید گرانبهایی در اطلس سرزمین‌های جهان می‌درخشد.

جشنواره آئینی و سنتی فرصتی گرانبها است تا هریک در هر جایگاه و مقام سهم خود را برای حفظ و پاسداشت این سرمایه فاخر ادا کرده و لزوم پاسداشت از حیات این میراث را یادآوری کنیم. مجموعه متنوع و پرمعنا که از بخش‌های ایران اسلامی می‌شناسیم و یا آنچه بوده و هست و ما بدان توجه نداشته و حالا این فرصت را داریم تا با جشن تئاتر از آن تجلیل کنیم. آنچه بارها درنوشته ها و سخنان اصحاب دلسوز فرهنگ و هنرشنیده و در کردار ارجمندشان دیده‌ایم.

باشد که به یاری تمام دغدغه‌مندان فرهنگ و به یمن این رویداد شریف صحنه‌های نمایش ایران عزیز روشن و روشن‌تر جلوه‌گر شود.

همت و تلاش ارزشمند تمام هنرمندان ودست اندرکاران «نوزدهمین جشنواره نمایش­های آیینی و سنتی» را صمیمانه ارج می­نهم واز پروردگار بزرگ پیروزی وسربلندی شان را خواستار هستم.

شهرام کرمی

مدیرکل هنرهای نمایشی»

کد خبر 4689087

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =