پیشرفت۸۵ درصدی خط دوم آبرسانی سد درودزن به شیراز

شیراز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر،  محمود رضایی  ظهر شنبه در جریان بازدید از خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز از تکمیل این خط درآینده نزدیک خبر داد.

وی گفت:  خط دوم آب رسانی به شهر شیراز از سد درودزن حدود ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بخش های اندکی  هم که از این پروژه باقی مانده است ، ان شاالله تکمیل خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: با تکمیل وبهره برداری این پروژه کمبود آب در شیراز جبران و آب پایدار به شهر شیراز خواهد رسید.

رضایی از شرکت آب منطقه ای فارس به عنوان کارفرما و نیز عوامل پیمانکاری و مشاوره ای این پروژه قدردانی کرد.

همچنین مدیرعامل آب منطقه ای فارس نیز گفت: با توجه به رشد جمعیت شهر شیراز وتوسعه شهرها و روستاهای اطراف و همچنین وجود صنایع مختلف در نزدیکی آن، مسئله تامین آب شیراز از دغدغه های اصلی شرکت آب منطقه ای فارس می باشد.

حمیدرضا دهقانی اظهارداشت: در حال حاضربخشی از آب شهر شیراز از سد درودزن وازطریق خط اول آبرسانی ومابقی آن ازطریق چاه های آهکی و آبرفتی حاشیه شهر تامین می شود. با توجه به افزایش جمعیت شهر شیرازونیز به دلیل برداشت بیش از حد، سطح آب زیرزمین افت کرده  بنابراین احداث خط دوم آبرسانی به شیراز ضروری است و تلاش ما در راستای سریعتر شدن افتتاح این پروژه همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل آب منطقه ای فارس افزود: با اجرای پروژه فوق، سه متر مکعب در ثانیه آب ازسد درودزن به شهر شیراز انتقال پیدا می کند.

وی گفت: با تکمیل وبهره برداری ازپروژه خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز، بخشی ازکمبود آب شرب وبهداشت شهرشیراز جبران خواهد شد

کد خبر 4689200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =