اولین دستاورد اتاق بازرگانی حمایت حقوقی از کارگر و کارفرما است

کرج - رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: اولین دستاورد اتاق بازرگانی حمایت حقوقی در مشکلات بین کارگر و کارفرما است.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم بنامولایی ظهر امروز در نشستی خبری که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در محل اتاق بازرگانی برگزار شد، با اشاره به اینکه هزینه های بانکداری ۲درصد است، اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما این هزینه ها بالای ۳۰ درصد است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با بیان اینکه رونق رکن اصلی تجارت است، افزود: برای رفع موانع تولید، اشتغال و حمایت قضایی کمیسیون تشکیل دادیم، گفت: اولین دستآورد دور سوم اتاق حمایت قضایی در مشکلات بین کارگر و کارفرما است.

وی با بیان این مطلب که به واسطه این کمیسیون کارگر در کمتر از یک ماه می تواند دیه خود را دریافت کند، ادامه داد: شورای عالی بیمه ها نیز مکلف به پرداخت در مدت مقرر است.

بنامولایی با بیان اینکه اتاق نقش بازوی مشورتی دولت را دارد، عنوان کرد: تولید ما گروگان بازار است.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان این مطلب که در این دوره کسانی عضو هیات رییسه شدند که عاقل و دارای کسب و کار هستند، گفت: در دور قبل یکسری از دوستان خودشان کسب و کار نداشتند و تیشه به کسب و کارهای بقیه می زدند.

وی با بیان اینکه این دوره در اتاق سکوت است، افزود: دوستان به دنبال راه حل هستند و از اغتشاش به دور هستند.

بنا مولایی با بیان اینکه در سالهای ۹۶تا ۹۷ صادرات داشتیم، عنوان کرد: بیش از ۴۰ هیات به اتاق البرز آمدند.

وی به ساختمان نمایشگاه دائمی اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه باعث افتخار استان است.

بنامولایی گفت: ۲۷ هکتار زمین برای این نمایشگاه با قیمت ۲۰ میلیارد تومان در اختیار ما گذاشته اند که در سال ۹۶ حدود ۳۰ درصد از این مبلغ را به حساب دولت واریز کرده ایم.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی ۵ هزار متر ملک با قیمت تمام شده ۲۰۰ میلیارد تومان دارد، ادامه داد: اتاق های بازرگانی باید ثروت تولید کنند.

بنامولایی در پایان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ما افراد اقتصادی می‌خواد کسانی به مجلس بروند که اقتصادی هستند نه سیاسی.

کد خبر 4689247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =