۵۰۰۰ هکتار از شالیزارهای جویبار دوباره کشت شد

جویبار- مدیر جهاد کشاورزی جویبار از کشت مجدد برنج در ۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی شعبانی بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در مجموع ۱۰ هزار و ۱۹۰هکتار از اراضی شهرستان جویبار به زیر کشت برنج رفته است، گفت: با توجه به بارندگی های خوب امسال ، حدود ۷۰۰ هکتار به سطح زیر کشت برنج شهرستان اضافه شده است و همچنین ۵ هزار هکتار نیز به کشت مجدد برنج رفته است.

وی با علام اینکه تا کنون برداشت برنج در  بیش از ۴هزار هکتار از اراضی شالیزاری  به اتمام رسیده است ، اظهار کرد: پیش بینی می شود در کشت اول ، حدود۶۰ هزار تن برنج برداشت شود.

شعبانی بیان کرد: لاینینگ ۲۱ کیلومتر کانال بتنی به مبلغ ۱۳ میلیاردو ۸۰۹میلیون ریال انجام شده است و شن ریزی بین مزارع نیز درسطح ۶۰۰ کیلومتر مربع با اعتبار۴۵۰میلیون ریال به پایان رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی جویباراز احداث ۲ آب بندان در سطح ۲۹ هکتار در روستاهای رنگریز محله و کردخیل خبردادو افزود: تاکنون این طرح ها پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است وهمچنین مرمت و بازسازی ۷ قطعه آب بندان به میزان ۴۶۰ هکتار در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه تسطیح و یکپارچه سازی ۵۰۰ هکتار ازاراضی شهرستان در سالجاری انجام خواهد شد ، خاطر نشان ساخت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح ، ۳ میلیارد و۷۵۰ میلیون ریال است.

شعبانی درادامه به قلع و قمع ۳۱ مورد بنای غیر مجاز در اراضی شهرستان اشاره کردوگفت: ۳۰ مورد بناهای غیرمجاز در ماههای اخیر توسط کارشناسان جهاد کشاورزی شناسایی شد و ۲۰ هکتار از اراضی دولتی در جویبار جهت انجام طرح های اقتصادی به متقاضیان امرواگذار شد.

وی تصریح کرد: در سیل اواخر سال ۹۷ و اوایل سالجاری به بیش از۵ هزار هکتار از اراضی شهرستان خسارت وارد شدو تاکنون به بیش از ۵۶۶ نفر مبلغ ۳ میلیارد و ۱۱۳ میلیون ریال غرامت پرداخت شده است و نزدیک به ۲ هزارنفر نیز در روزهای آتی مبلغ غرامتی خود را دریافت خواهند کرد.

کد خبر 4689447

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =