ترسیم فعالیت های جدید حوزه هنری با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب

زنجان-رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: فعالیت های جدید حوزه هنری با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از حوزه هنری زنجان، محسن مؤمنی شریف در نشست سالانه معاونان فرهنگی مراکز استانی حوزه هنری، افزود: برای باور پذیر کردن یک تمدن، هنر می‌تواند به عنوان بهترین ابزار در نظر گرفته شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با بیان اینکه رؤیا پردازی اگر درست انجام شود موفقیت‌ها و اتفاقات بعدی نیز بر اساس آن رؤیا پردازی انجام خواهد شد، ادامه داد: مانند فرمایشات بزرگان ما همچون امام راحل ره که در آن بلوا و شلوغی های اوایل انقلاب درگیری‌های مختلف وجود داشت، نقش امام کاملاً روشن و درخشان عملمی‌کرد، امام (ره) در سخنانی فرموده بودند «تا پرچم لاالا الله و محمد رسول الله در سراسر گیتی به اهتزاز درنیامده مبارزه هست وتا مبارزه هست ما هم هستیم» این کلام رؤیا گونه امروز دربیشترمکان ها تحقق پیدا کرده است.

مؤمنی شریف درادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: خوشبختانه حوزه هنری پیش از ابلاغ گام دوم درهمان مسیرحرکت کرده بود و امروز هم از اهمیت این بیانیه غافل نبوده و براساس آن فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی لحن سیاست نامه‌ها را لحن حماسی و ادبی دانست و گفت: جمهوری اسلامی بر اساس فرمایشات رهبر انقلاب متحجر و بی ادراک نیست اما به مرز بندی هاو اصول خودش درمسیرانقلاب اسلامی پایبند بوده است.

مؤمنی شریف به مأموریت حوزه هنری درگام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود:حوزه هنری با نگاهی به گذشته و معرفی صحیح وضعیت جایگاه فعلی انقلاب اسلامی و تصویری سازی آینده به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

وی به حضور رسانه‌های نوین و جنگ رسانه ای علیه انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: ما در روزگار نبرد روایت‌ها هستیم جایی که رسانه‌های دشمن درتلاش برای ناامید کردن مردم هستند و با انتقال اخبار و مطالب کذب می‌کوشندتا به اصل نظام و انقلاب ضربه وارد کنند باید در برابراین هجمه‌ها ایستاد و با زبان هنر دستاوردها و موفقیت‌ های که کم هم نبوده را به مردم نشان داد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی به فعالیت‌های اخیرحوزه هنری اشاره داشت و افزود: برخی از فعالیت‌های موضوعی و بهنگام با استقبال مخاطبان روبرو شد.

مؤمنی شریف جایگاه فعلی انقلاب اسلامی و تصویری سازی درست از آینده مهمترین مأموریت حوزه هنری همراه با استعلای تخیل و ذهنیت اجتماعی معطوف به آرمان تمدن نوین اسلامی بابهره مندی از روایت و انباشت تجربیات چهل ساله در سایه مکتب مقاومت است.

وی  شریف ادامه داد: این همان ماموریتی است که حوزه هنری در سال گذشته با الهام از بیانات رهبر انقلاب آغاز کرده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی به برش و نقشه استراتژی حوزه هنری مبتنی برچشم انداز ۱۴۰۴ و راهبردهای زمینه‌ای آن اشاره کرد و گفت: موضوعات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و پایداری، سبک زندگی ایرانی اسلامی، خانواده کودک و نوجوان و تمدن اسلامی از مهم‌ترین موارد این نقشه هستند.

مؤمنی شریف با تأکید به راهبرد حوزه هنری در فعالیت های پیش رو خاطرنشان کرد: استمرار تولید محصولات جریان ساز هنری و ادبی، توجه به تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و باورمند در خصوص شکل گیری تمدن نوین ایرانی اسلامی و همچنین فراهم آوردن پایگاهی برای آموزش و رویش نیروهای جهادی و انقلابی مورد نظر خواهد بود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی درادامه به حضور، شخصیت و اندیشه شهیدآوینی درحوزه هنری اشاره کرد و افزود: در حوزه هنری توقع است تا از اندیشه و تفکر شهید آوینی بیشتر استفاده شود و این اتفاق باید درسراسر مراکز استانی مشهود باشد.

مؤمنی شریف راهبرد کلان حوزه هنری در بخش انگاره سازی (ایده پردازی) مهم خواند و گفت: محصولات حوزه هنری با توجه به نسل جوان به عنوان پیشران‌های اصلی مسیر نیل به تمدن اسلامی ایرانی باید مورد توجه قرار بگیرد. بنابراین در حوزه مخاطب شناسی، عمده تمرکز بر مخاطبان جوان خواهد بود تا هم روایت صحیح و مستندی از گذشته دریافت کنند هم تجسم و ذهنیتی مطابق با افق پیش رو در دست داشته باشند.

وی مأموریت حوزه هنری را برآیند سه مؤلفه اعلام کرد و ادامه داد: مکتب مقاومت به مثابه چارچوب نظری بیانیه گام دوم، تمدن نوین اسلامی به مثابه هدف و افق پیش رو، جوانان به مثابه حاملان این مأموریت، مؤلفه‌های اصلی این مأموریت هستند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی  مأموریت حوزه هنری در نسبت با بیانیه گام دوم را به طور خلاصه این‌گونه برشمرد: تولید و توزیع محصولات ادبی و هنری آینده گرا و جریان ساز و تبیین هنری معارف بیانیه گام دوم در چارچوب مکتب مقاومت از طریق روایت گذشته، تجسم آینده برای مخاطبان جوان و پرورش هنرمندان متعهد و مؤمن به آرمان‌های انقلاب اسلامی خلاصه‌ای از مأموریت حوزه هنری خواهد بود.

مؤمنی شریف مدیریت جهادی و تفکر انقلابی را در برهه کنونی برای پیشرفت فعالیت‌ها در حوزه هنری مهم دانست و خاطرنشان کرد: با مدیریت جهادی کارها با اثرگذاری بیشتر و خصوصاً با موفقیت به سرانجام خواهد رسید.

کد خبر 4689492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =