اقتصاد دیجیتال جایگزینی مناسب برای اقتصاد سنتی است

زنجان-رئیس نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان تاکید کرد: اقتصاد دیجیتال، جایگزینی مناسب برای اقتصاد سنتی است.

به  گزارش خبرنگار مهر، افشین آشوری بعد از ظهر شنبه  در جمع خبرنگاران در محل  نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه بدون داشتن اولویت‌های راهبردی نمی‌توان کاری از پیش برد، افزود: در همین راستا دنیا برای پیشبرد اهداف خود سه اولویت را مدنظر قرار داده که شامل سه محور تحول بنیادین، اقتصاد دیجیتال و نیز هوشمندسازی است.

وی با بیان اینکه آمار جهانی حاکی از سهم ۱۵.۵ درصدی اقتصاد دیجیتال از اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶ بوده است، ادامه داد: پیش‌بینی‌ها در این زمینه حاکی از آن است که این سهم در سال ۲۰۲۵ یعنی در حدود شش سال بعد به عددی معادل ۲۴.۳ درصد برسد.

رئیس نظام صنفی رایانه‌ای زنجان با یادآوری اینکه نرخ بازگشت سرمایه در اقتصاد دیجیتال در حدود ۶.۷ برابر اقتصاد سنتی خواهد بود، تصریح کرد: برآوردها حاکی از آن است که حاصل بهره‌وری در تحول دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ معادل ۱۰۰ تریلیون دلار خواهد بود.

آشوری با اشاره به اینکه با نیم‌نگاهی به کشورهای همسایه، شاهد سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه این کشورها در زمینه اقتصاد دیجیتال هستیم، اظهار کرد: با وجود اینکه اقداماتی از جمله آموزش به متقاضیان فعالیت در عرصه اقتصاد دیجیتال صورت گرفته است اما معتقدیم باید گام‌های بلندی در این زمینه برداشته شود تا شاهد عقب‌افتادگی معنی‌دار در این زمینه با کشورهای همسایه خود نباشیم.

رئیس نظام صنفی رایانه‌ای زنجان با بیان اینکه مواردی چون توانمندسازی، ساماندهی، توسعه و پیشتازی در اقتصاد دیجیتال دیده شده و تحقق همه این موارد در گرو توانمند شدن بخش خصوصی است، یادآور شد: سندی که سازمان صنفی رایانه‌ای در نظر گرفته ۲۰ محور راهبردی داشته و عنوان آن نیز بیستون است و قرار است در سه محور راهبردی فعالیت‌های خود پیش ببرد.

آشوری  همچنین با اشاره به مقوله شهر هوشمند، خاطرنشان کرد: بازاری که برای شهر هوشمند طی ۵ سال آینده پیش‌بینی شده بین ۱۰ تا ۲۵ میلیارد دلار است و این بدان معنی است که هر سال حدود ۲ تا ۵ میلیارد دلار قادر است در مسیری حرکت کند که درآمدزایی خوبی برای ما به همراه داشته باشد.

کد خبر 4689494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =