شرکت ۶۱ هزار و ۲۲۵ نفر از استان همدان در جشنواره کتابخوانی رضوی

همدان - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از شرکت ۶۱ هزار و ۲۲۵ نفر از استان همدان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان کبودرآهنگ ظهر شنبه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سالن جوان شهر کبودرآهنگ برگزار شد.

در این آیین از خانواده شهید هادی علینقی که عضو فعال کتابخوان شهید اشرفی کبودرآهنگ بود و در راه مرزبانی از ایران اسلامی جان خود را فدا کرده است، تقدیر به عمل آمد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار کرد: نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سراسر کشور و به تبع آن در استان همدان با رویکرد دینی و فرهنگی به منظور اشاعه فرهنگ رضوی و ترویج مطالعه و کتابخوانی برگزار شد.

عاطفه زارعی افزود: طی ۲ ماهی که این رویداد بزرگ فرهنگی در جریان بود در کشور بیش از یک میلیون و ۳۶۴ هزار نفر شرکت کردند که سهم استان همدان ۶۱ هزار و ۲۲۵ نفر بود و از شهرستان کبودرآهنگ ۱۲ هزار و ۴۲ نفر دوستدار اهل بیت و اهل مطالعه در این رویداد بزرگ سهیم شدند که ۹.۶ درصد جمعیت شهرستان را تشکیل داده اند که نسبت به دوره گذشته ۳۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: مجموعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با تمام ظرفیت خود به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت تا بتواند در راستای تحقق دو هدف والای این اتفاق خجسته به خوبی عمل کند.

زارعی ادامه داد: نتایج این جشنواره نشان داد که اگر متولیان فرهنگی در ایجاد سیر مطالعاتی برای افراد جامعه تلاش کنند، علاقمندان به مطالعه نیز قدم پیش گذاشته و در این رخداد فرهنگی مشارکتی جدی و فعال خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه مهم دیگری که جشنواره کتابخوانی رضوی به دنبال داشته است، شرکت بیش از ۵۰ درصدی مشارکت کننده در بخش آنلاین است به طوری که  ۵۳ درصد مردم استان همدان و ۷۶ درصد شرکت کنندگان شهرستان کبودرآهنگ راه آنلاین را برای حضور در جشنواره رضوی انتخاب کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: اگر برای استفاده از فضای مجازی  برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم،   در مشارکت هرچه بیشتر مردم در رویدادهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تأثیر مطلوبی بر جای می گذارد و در امر ترویج مطالعه مثمر ثمر واقع می شود.

زارعی اظهار کرد: یک هزار و ۸۸۱ نفر معادل ۱۵ درصد شرکت کنندگان در رده سنی کودک، ۹۶۳ نفر در رده سنی نوجوان و ۹ هزار و ۱۹۸ نفر در رده سنی جوان و بزرگسال ترکیب جمعیت شرکت کننده در این دوره جشنواره رضوی از شهرستان کبودرآهنگ را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۹۶ درصد شرکت کنندگان شهرستان کبودرآهنگ به صورت فردی  و ۴ درصد به صورت خانوادگی در این جشنواره حضور به هم رساندند.


 

کد خبر 4689500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =