سامانه "تصمیم" در ارومیه رونمایی شد

ارومیه - سامانه کنترل و کاهش طلاق "تصمیم" با هدف افزایش کیفیت زندگی و سلامت ازدواج در ارومیه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی عصر روز شنبه در آیین رونمایی از این سامانه، کاهش طلاق، شناسایی و کمک به حل مسائل خانوادگی، پیشگیری از آسیبهای طلاق، کاهش پرونده های ورودی به دادگاهها، توسعه خدمات روانشناختی و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع را از جمله اهداف راه اندازی سامانه تصمیم عنوان کرد.

سعید فریور با بیان اینکه راه اندازی این سامانه یکی از راه کارهای تحلیل و بررسی پدیده طلاق به منظور اجرای سیاست های دقیق پیشگیرانه است عنوان کرد" طرح سامانه "تصمیم" تمامی گروه‌های جامعه را شامل می شود اما بیشترین مخاطبان آن نوجوانان به ویژه‌ دوره دوم متوسطه را دربرمی گیرد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی اضافه کرد: این سامانه تاکنون در ۲۲ استان کشور راه‌اندازی شده و آذربایجان‌غربی نیز یکی از استان‌هایی است که اجرای این سامانه را در دستور کار قرار داده است.

فریور با بیان اینکه کل فرآیند این سامانه اینترنتی است و نوبت گیری، ارجاع و پاسخ دهی مراکز مشاوره یا کلینیک‌های مددکاری اینترنتی انجام می‌شود گفت: در صورتی که جلسات مشاوره به سازش منجر شود، پرونده بایگانی و در صورت منجر نشدن به سازش، پرونده به دفاتر الکترونیک قضایی ارجاع می‌شود.

مراجعه متقاضی به سایت  zaman.behzisti.net،  نوبت گیری اینترنتی متقاضی،  مراجعه متقاضی به مرکز جامع مراقبت از خانواده طبق نوبت دریافتی،  پذیرش و ارزیابی اولیه در مدت حدود ۴۰ دقیقه در مرکز جامع مراقبت از خانواده، ارجاع پرونده به مراکز مشاوره یا کلینیک های مددکاری و مراجعه متقاضی به آن مرکز، اعلام نظر مراکز مشاوره یا کلینیک‌های مددکاری پس از ۴۵ روز، ارجاع فرم اعلام نظر به مرکز جامع مراقبت از خانواده مراحل اقدام در این سامانه به شمار می‌رود.

کد خبر 4689675

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =