خبرنگاری حرکتی اثرگذار در مقابل جنگ فرهنگی است

سنندج - دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: شغل خبرنگاری یک حرکت اثرگذار در مقابل جنگ فرهنگی دشمنانی است که حرکتی خزنده را علیه نابودی بنیان خانواده ها آغاز کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود الله مرادی صیح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد، اظهار داشت: اگر در زمان جنگ تحمیلی رزمنده ای جان خود را در راه جهاد اهدا می کرد امروز خبرنگاران همان رزمندگان جهادگری هستند که باید با ایثار به مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن بپردازند.

وی به نقش خبرنگاران و جایگاه آنان در جامعه اشاره کرد و افزود: نقش خبرنگاران در ترویج معروفات بی بدیل است و حسن نیت به جامعه پایه و اساس شغل خبرنگاری باشد.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با انتقاد و گلایه از تعدادی از خبرنگاران ادامه داد: متاسفانه تعداد اندکی به نام خبرنگار در کردستان فعالیت می کنند که یک رانت مالی تشکیل داده و مشغول کاسبی هستند و انتظار می رود اصحاب وافعی رسانه استان در این خصوص روشنگری کنند.

الله مرادی یادآور شد: خبرنگاران صادق در جامعه باید نسبت به افرادی که از عنوان خبرنگاری به عنوان یک رانت استفاده می کنند احساس مسئولیت کنند و و به افشاگری بپردازند و از هیچ مسئول و نهادی نیز در راستای بیان واقعیات هراسی نداشته باشند.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین شرایطی که رسانه ها باید به آن توجه داشته باشند سرعت، دقت و امانت است که می تواند در ساله سازی فضای جامعه کمک کند.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: خبرنگاران باید با بیان واقعیات افکار عمومی را نسبت به مسائل روز و اخبار مهم سوق دهند که یکی از مهمترین رسالت های خبرنگاران نیز همین مسئله است، اما باید در این راه اصل امانت داری را رعایت کرده و بدون قضاوت تنها به بیان مطالب بپردازند.

الله مرادی اظهار داشت: امروز ما در جامعه ای خدمت می کنیم که اساس آن بر منطق اسلام پایه گذاری شده و از همین رو باید مسائل و مشکلات جامعه را در راستای ارتقای آرمان های نظام اسلامی ایران بیان کرد و به اصلاح آنان پرداخت.

وی افزود: خبرنگاران باید به گونه ای عمل کنند که جامعه ای عاری از فساد، منکرات و مشکلات اجتماعی داشته باشیم و از معامله کردن شغل خود در مقابل مادیات نسبت به حمایت و سرپوشی از تخلف برخی مدیران نیز خود را مصون کنند.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ادامه داد: از استاندار کردستان گرفته تا برخی مسئولان استان در حال فعالیت های جهادی و مدیریتی هستند اما برخی افراد همچون سدی در مقابل این فعالیت ها ایستاده اند و به دلیل کمکاری و ناتوانی خود در پیشبرد اهداف مانع فعالیت دیگران نیز می شوند.

الله مرادی یادآور شد: امروز دشمن در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای سعی در تهدید کردن بنیان خانواده ها دارند و خبرنگاران به عنوان افسران جنگ نرم وظیفه دارند با روشنگری های خود این تهدیدات را به گوش مردم برسانند و از فروپاشی خانواده ها جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: یکی دیگر از کارهای ضد ارزشی و ضد فرهنگی دشمنان، بدبین کردن مردم نسبت به مسئولان نظام و زیر سوال بردن ستون انقلابی است که یک تنه در مقابل تمام دنیا به پشتوانه خداوند متعال و مردم انقلابی ایران ایستاده است.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: اگر امروز می بینیم که آمار طلاق رو به افزایش بوده به این دلیل است که بنیان خانواده ها به دلیل حرمت شکنی هایی که دشمنان نظام آنها را به مردم ما یاد داده است سعی در انحراف ذهنی جوانان ما دارد.

الله مرادی اظهار داشت: در این جا است که نقش رسانه ها دیده می شود که باید با کارهای روانی در بحث مشکلات اجتماعی مسائل ارزشی و اعتقادی را به خانواده ها گوشزد کرده تا از انحراف آنها جلوگیری کنند.

کد خبر 4689988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =