تدوین سند توسعه روستایی کهگیلویه و بویراحمد/ پوشش ۴۵۵ روستا

یاسوج- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سند توسعه روستاهای استان در دست تدوین است و پوشش دهها روستای استان عملیاتی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن نوروزی بعد از ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: برای ۴۵۵ روستا تا پایان سال جاری برنامه توسعه ای تدوین خواهد شد و خروجی محوری در این بخش نیز مورد تاکید است.

نوروزی با اشاره به عملیاتی سازی کمک های فنی و اعتباری در استان، ابراز داشت: برای تسهیلات پرداختی به جامعه هدف، بخشودگی ها  محور فعالیت قرار گرفت و سیستم بانکی و دستگاه ها برای تحقق اهداف هماهنگ شدند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  سرمایه گذاری و ارتقای اشتغال زایی با محوریت بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید ظرفیت سازی در این بخش به شکل مطلوبی عملیاتی شود.

نوروزی به مدیریت اعتبارات هزینه ای استان اشاره کرد و گفت: بازنشستگانی که تا پایان سال ۹۶ بازنشست شدند، در سال ۹۷ مطالبات مانده مرخصی خود را دریافت کردند.

وی ابراز داشت: در حال حاضر نیز مطالبات مرخصی بازنشستگان سال ۹۷، با تخصیص ۱۰۰ درصدی عملیاتی و ۳۵ درصد نقدینگی آن محقق شده است.

نوروزی همچنین از برگزاری جشنواره شهید رجایی طی هفته دولت خبر داد و گفت: ۷۶ دستگاه، اداره، بانک و شرکت در سطح استان در شاخص های عمومی و تخصصی ارزیابی شده و از دستگاه های برتر طی هفته دولت تقدیر می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان اینکه باید بر اساس برنامه و استفاده از ظرفیت های توسعه ای کشور گام برداریم، تصریح کرد: باید ظرفیت های ایجاد شده برای دستگاه ها در سطح کشوری به عنوان یک مطالبه توسط مدیران استانی دستگاه ها پیگیری شود.

نوروزی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه به عنوان راهبر توسعه کشور و در سطح استانی سازمان مدیریت با این ظرفیت شناخته می شود، ابراز داشت: قرار گیری در مسیر توسعه، کار تیمی هماهنگ را طلب می کند و باید بخش های مختلف برای تحقق اهداف به همدیگر کمک کنند.

وی ابراز داشت: برنامه نویسی قوی برای دستیابی به توسعه، همکاری همه جانبه را طلب می کند.

کد خبر 4690229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =