اقتصاد جدید بر خلق ثروت از دانش مبتنی است

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد ما باید به سمت خلق ثروت از دانش، علم و فناوری و انتقال داده سوق داده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورابراهیمی ظهر یکشنبه در همایش اینفلوئنسرهای کرمانی اظهار داشت: هدف از اقتصاد و پیگیری فعالیت های اقتصادی در دنیا خلق ثروت است که بتواند منشا آثار رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی در زمینه های فردی و جمعی باشد.

وی بیان داشت: جنس رفتار اقتصادی در ده های گذشته مبتنی بر اقتصادی سنتی و عمدتا بر منابع و مواهب طبیعی است.

پورابراهیمی گفت: اما اقتصاد جدید دنیا متکی به دانش علم و فناوری است که اساس آن را اطلاعات تشکیل می دهند و باید از امکانات غیرفیزیکی درآمدزایی کرد.

وی تصریح کرد: عموما ۱۰ شرکت برتر دنیا در اختیار شرکت های نفتی بود اما امروز جای خود را به شرکت هایی داده اند که در حوزه اقتصادی دیجیتال فعالیت دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اقتصاد جدید یا دیجیتال مبتنی بر شفافیت، کاهش هزینه، اطلاع‌رسانی دقیق و خدمات پس از فروش است و خلق ثروت در حوزه فعالیت های کشور به غیر از منابع طبیعی حرکت داده می شود.

پورابراهیمی ابراز داشت: ظرفیت های دستگاه هایی چون گردشگری، آموزش پرورش و بهداشت و درمان آماده استفاده از خدمات جدید رسانه ای هستند.

وی خاطرنشان کرد: از ویژگی های اقتصاد دیجیتال، نبود مرز جغرافیایی است و می توانیم خلق ثروت را از رویکرد مواهاب طبیعی به خلق ثروت از دانش، علم و فناوری و انتقال داده داشته باشیم.

وی به مصوبه اخیر هیئت وزیران در ارتباط با استفاده از اقتصاد دیجیتال هم اشاره داشت و گفت: با پیگیری های انجام شده در پایان اردیبهشت ماه آیین نامه اجرایی این بخش عملیاتی شد و حمایت از شرکت های نوپا که در بحث فضای مجازی قرار است کار کند را خواهیم داشت.

پورابراهیمی گفت: در کشور می توانیم منشا تولید ارز دیجیتال شویم، روابط ارزی در دنیا تحت تاثیر این رفتارها قرار گرفته و ارز مشترک با عنوان دلار و یورو در حال کمرنگ شدن است و از مجموعه فعالیت های جدیدی که برای ما ایجاد شده می توانیم خلق ثروت داشته باشیم.

کد خبر 4690234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =