تخصیص اعتبار برای تامین زیرساخت های منطقه ویژه اترک

آق قلا- عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با حمایت سازمان اعتبار ویژه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای تامین زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی اترک در گلستان تخصیص می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، امین شعبانی بعد از ظهر یکشنبه در مراسم گرامیداشت ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک که در شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد، اظهار کرد: گلستان جزو استان های کمتر برخوردار و توسعه یافته بخش صنعتی است و حمایت از صنایع کوچک در این استان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک اسمشان کوچک است، افزود: صنایع کوچک در ایجاد اشتغال پایدار نقش کلیدی دارند و شریان اصلی و موتور محرک اقتصادی در استان های کمتر توسعه یافته صنعتی همچون گلستان هستند.

عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: باید صنایع کوچک از مدیریت سنتی فاصله بگیرند و با استفاده از فناوری روز به سمت تشکیل خوشه های صنعتی ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه از ۹۲۲ شهرک صنعتی در کشور، زیرساخت های ۸۱۳ شهرک و نواحی صنعتی تامین شده و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است، تصریح کرد: هم اکنون زیرساخت های ۲۳ شهرک و نواحی صنعتی در گلستان فراهم شده و سهم گلستان از این موضوع ۲.۵ درصد سهم کشور است.

شعبانی با تاکید بر اینکه حمایت از صنایع کوچک در دستور کار قرار دار، خاطرنشان کرد: اعتبار ویژه ۱۰۰ میلیارد تومانی از سوی سازمان صنایع کوچک برای تامین برق و سایر زیرساخت ها به منطقه ویژه اقتصادی اترک در گلستان اختصاص می یابد.

کد خبر 4690275

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =