مسکن مهر خراسان جنوبی ۱۱۹کلاس درس نیاز دارد

بیرجند-معاون نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی گفت:مسکن مهر شهرستان‌های خراسان‌جنوبی نیاز به ۱۱۹ کلاس درس دارد که ساخت آن اعتباری در حدود ۵۴ میلیارد تومان می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهیم آبادی ظهر یکشنبه در شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی حدود دو هزار و ۴۲ فضای آموزشی داریم که از این میزان ۴۸ درصد نیاز به مقاوم‌ سازی دارد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین ۱۳ درصد از فضاهای آموزشی خراسان‌جنوبی باید تخریب شود و حدود ۳۹ درصد نیز مستحکم هستند.

۳۵ درصد از کلاس‌های درس بیرجند نیاز به مقاوم‌سازی دارد

ابراهیم‌آبادی با اشاره به وضعیت مدارس شهرستان بیرجند ادامه داد: ۱۰ درصد از کلاس‌های درس بیرجند تخریبی، ۵۵ درصد مستحکم و حدود ۳۵ درصد نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

وی افزود: کار استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس خراسان‌جنوبی از سال ۹۲ شروع شد که در آن زمان تنها ۴۰ درصد مدارس از سیستم گرمایشی استاندارد بهره‌مند بودند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۵ درصد کلاس‌های درس خراسان‌جنوبی از سیستم گرمایشی استاندار بهره مند هستند، گفت: دو هزار و ۳۰۰ کلاس درس دیگر نیازمند استاندارسازی سیستم گرمایشی هستند.

ابراهیم آبادی یادآور شد: در برخی از مناطق خراسان‌جنوبی چون سرایان، بشرویه، دستگردان و قاین در داخل شهر هیچ مدرسه‌ای وجود ندارد که سیستم گرمایشی آن استاندار نباشد و در شهر بیرجند هم میزان آن بسیار کم است.

۱۸۸ کلاس درس در مسکن مهر خراسان‌جنوبی ساخته شد

وی در زمینه فضاهای آموزشی مسکن مهر در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی گفت: درمسکن مهر شهرستان‌های خراسان جنوبی غیر از بیرجند ۳۴۶ کلاس درس مورد نیاز بوده که تاکنون ۱۸۸ کلاس تحویل شده و ساخت ۴۵ کلاس درس دیگر در حال انجام است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مسکن مهر شهرستان‌های خراسان‌جنوبی نیاز به ۱۱۹ کلاس درس دیگر دارد که ساخت آن اعتباری در حدود ۵۴ میلیارد تومان می‌طلبد.

ابراهیم آبادی بیان کرد: در مسکن مهر شهر بیرجند نیز ۳۹۶ کلاس درس نیاز داشتیم که تاکنون ۸۷ کلاس درس تحویل شده و ساخت ۸۳ کلاس درس در حال انجام است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مسکن مهر خراسان‌جنوبی نیاز به ۲۳۸ کلاس درس دارد که این موضوع یک بحران در حوزه فضاهای آموزسی محسوب می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی یادآور شد: حاشیه شهر بیرجند نیز به ۶۳ کلاس درس دیگر نیاز دارد.

کد خبر 4690287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =