ریزگردها و گردوغبار در میانکاله مهار شده است

ساری - مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به تغییر اقلیم گفت: ریزگردها و گردوغبار در تالاب میانکاله مهار و کنترل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی ابراهیمی عصر یکشنبه در نشست با خبرنگاران با اظهار اینکه در مقابل دست درازی هایی که قرار بود علیه میانکاله و خلیج گرگان صورت گیرد ایستادگی کردیم گفت: امروز برای تمامی کارها در میانکاله برنامه داریم.

وی با اشاره به پدیده خشکسالی و تغییر اقلیم گفت: بخشی از ضلع غربی تالاب احیا و تخریب و تجاوز و شکار غیرمجاز در آن جلوگیری شد و ریزگردها و گردو غبار نیز در بخش اعظمی از میانکاله مهار شده است.

ابراهیمی با اظهار اینکه هر روز چالش علیه محیط زیست افزون می شود گفت: هر روز که به سمت گردشگری طبیعی و طبیعت گردی پیش می رویم، عده ای به انفال الهی دست درازی می کنند و راهی نداریم که خود را با تنوع تخلفات که بعضا به نام توسعه صورت می گیرد، همگام کنیم.

وی افزود: وقتی پسماندها علی رغم همه مطالبه گری ها مدیریت نمی شود، با مدیران اجرایی پسماند برخورد می شود و برای برخی احکام قدرتمندی صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه در چندسال اخیر در زمنیه حفاظت از محیط زیست شهدای زیادی تقدیم کرده ایم گفت: شهدای زیادی را در استان های مختلف برای نگهداری از امانت الهی تقدیم کرده ایم.

ابراهیمی تصریح کرد: خوشبختانه محیط زیست استان با تیم کارشناسی قوی، مقتدر و نترس مسائل محیط زیستی را در چارچوب قانون و مقررات پیگیری می کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه امروز بیش از 300 دستگاه امکانات اطفای حریق عرصه های طبیعی داریم گفت: امروز گام های مهمی برای ساماندهی طبیعت گردی، گردشگری و همراه کرده جوامع محلی و ذی نفعان و مشخص کردن حد و حریم تالاب و زیست کره برداشته شده است.

ابراهیمی درباره کاه و کلش و آتش زدن ان نیز تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که همه دستگاه ها، فرمانداران و دیگر نهادها پای کار آمده اند و بالای چندصد نفر به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، استقرار مجتمع های تفریحی بدون تصفیه فاضلاب در استان از دیگر دغدغه ها برشمرد و گفت: این واحدها ملکف به رعایت و ضوابط زیست محیطی هستند.

کد خبر 4690299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =