دو هزار و ۶۸۴ دانش آموز در معرض خطر در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند

بیرجند- معاون پرورشی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: دو هزار و ۶۸۴ دانش آموز در معرض خطر با اجرای طرح نماد در خراسان‌جنوبی شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرشید جعفری ظهر یکشنبه در شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان یا نماد در مدارس بیرجند و درمیان اجرا شده است و تلاش ما بر این است که در سایر شهرستان‌های خراسان‌جنوبی نیز این طرح اجرا شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: با اجرای طرح نماد در مدارس بیرجند و درمیان در سال گذشته تحصیلی حدود دو هزار و ۸۰۰ دانش آموز در معرض خطر و ۷۶۴ دانش آموز پر خطر که نیاز به مداخله داشتند شناسایی شد.

جعفری ادامه داد: در سال تحصیلی جاری که به اتمام رسید نیز دو هزار و ۶۸۴ دانش آموز در معرض خطر و ۹۰۹ دانش آموز پر خطر که نیاز به مداخله داشتند شناسایی شد.

وی یادآور شد: در مدت اجرای طرح نماد در بیرجند و درمیان ۷۲ دانش آموزان معتاد را درمان کردیم که بازگشت آنان به استفاده مجدد از مواد مخدر ۸.۵ درصد بوده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی، مشاوره، شادی و کارآفرینی برای دانش‌آموزان درمان شده گفت: اجرای این طرح دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مهدی مرتضوی، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی نیز در این شورا گفت: میانگین بیسوادی در خراسان‌جنوبی در سن ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۶ درصد است در حالی که این میزان در کشور ۹۵ درصد است.

وی بیان کرد: بر اساس خوداظهاری افراد در خراسان‌جنوبی ۱۹ هزار و ۶۵۳ فرد بیسواد وجود دارد که شهرستان فردوس با ۴۶۳ نفر کمترین و نهبندان با سه هزار و ۴۵۴ نفر بیشترین میزان بیسوادی در استان را به خود اختصاص داده است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ادامه داد: در راستای رفع بسوادی یکی از تجربه‌های بسیار موفق تشکیل مراکز یادگیری محلی است که در استان این مراکز از  دو مرکز به ۶ مرکز افزایش یافته است.

مرتضوی با اشاره به اینکه بیشترین میزان بیسوادی را در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه داریم، یادآور شد: آماده تصویب و اجرای طرح شتاب بخشی به کاهش بیسوادی در این دو شهرستان هستیم.

کد خبر 4690312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =