افزایش ۱۳۲ درصدی جرایم سایبری در استان مرکزی طی سال جاری

اراک- فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: طی چهار ماه و نیم سال جاری شاهد افزایش ۱۳۲ درصدی جرایم سایبری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان هستیم.

 به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران استان مرکزی در اراک اظهار داشت: علیرغم افزایش  ۱۳۲درصدی جرایم سایبری در استان مرکزی، اما ۱۱۰ درصد افزایش کشف نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت شده است.

وی افزود: جرایم سایبری از جمله آسیب های جدی در استان و کشور به شمار می‌رود، اگر تهدید ها به درستی و به موقع شناسایی شود و برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد، شاهد آسیب کمتر در این حوزه خواهیم بود.

مفخمی شهرستانی با اشاره به اینکه سرقت، نزاع و درگیری، تصادفات، جرایم عمومی علیه اموال و اشخاص و مواد مخدر جزو فراوانترین جرایم استان مرکزی است، بیان داشت: طی مدت ۴ ماه و نیم سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال در حوزه سرقت ۶۰ درصد افزایش کشف ثبت شده است که گویای توانمندی عملیات نیروی انتظامی استان مرکزی است. همچنین در سرقت احشام نیز ۲۲ درصد افزایش کشف سرقت را شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در حوزه جرایم مواد مخدر نیز در زمینه پاکسازی مناطق آلوده دستگیری خرده‌فروشان و دستگیری اعضای باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر حرکت های خوبی انجام شده به نحوی که در این حوزه تاکنون ۱۱۷ درصد افزایش دستگیری نسبت به مدت مشابه ثبت شده است.

وی بیان داشت: در این حوزه برای شناسایی و دستگیری مجرمین از ابزار نوین پلیس جهت هدفمندی اقدامات و عملیات پلیسی در ایستگاه‌های بازرسی که در استان مرکزی هستند استفاده شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در حوزه جعل نیز افزایش ۱۷ درصدی کشف نسبت به سال گذشته ثبت شده است.

مفخمی ادامه داد: در حوزه تصادفات نیز در مدت چهار ماه و نیم سال جاری کاهش ۱۲ درصدی فوتی را شاهد هستیم. در حوزه مشاوره و مددکاری در شهرهای استان مرکزی ۴۱۸۱ مورد انواع خدمات مشاوره توسط مددکاران انجام شده، از این رو هم تعداد پرونده های منجر به مصالحه که بیشتر در حوزه درگیری خانوادگی است حدود ۸۵ درصد افزایش یافته است.

کد خبر 4690350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =