نمایشگاه های تخصصی ویژه سمن ها در کرمان برگزار می شود

کرمان - مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان از برگزاری نمایشگاه های تخصصی ویژه سمن ها در کرمان خبر داد.

زهرا موسی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی اظهار کرد: تشکل های مردمی در زمینه های گوناگونی از جمله کاهش نابرابری های اجتماعی، توانمندسازی و حمایت از اقشار آسیب پذیر، کاهش آسیب های اجتماعی، حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی، بهداشت و سلامت عمومی عمران و آبادانی و حفظ میراث فرهنگی اقدامات اثربخشی در استان کرمان انجام داده اند.

وی کمیت تشکل های مردمی در استان کرمان را نسبتا قبول دانست و افزود: این تشکل ها به لحاظ کیفی منشا خدمات ارزشمندی هستند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با اشاره به ثبت ۲۲ مرداد به عنوان روز هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی در تقویم کشور گفت: اهمیت مشارکت عمومی و نگاه دولت نسبت به حضور مردم در عرصه اجتماعی باعث ثبت این روز شده است. در بیست و دوم مرداد سال ۹۳ بیش از سه هزار تشکل کشور با رئیس جمهور دیدار کردند.

موسی پور با اشاره به اینکه در سال گذشته برای نخستین مرتبه در کشور هفته تشکل ها و مشارکت های در کرمان برگزار شد، گفت: امسال برگزاری این هفته از سوی وزارت کشور برای تمامی استان ها اعلام شده است؛ ۲۰ مرداد امسال هم هفته تشکل ها در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان گفت: مراجع صدور مجوزهای سازمان های مردم نهاد شامل استانداری، فرمانداری ها، نیروی انتظامی، بهزیستی و وزرش و جوانان هستند.

وی بیان کرد: در طول این هفته شاهد فعالیت گسترده نهادهای مردم نهاد هستیم و برگزاری نشست های تخصصی، دوره های آموزشی و توانمندسازی، نمایشگاه های تخصصی، دیدار فرمانداران با سمن ها و بازدید اعضای سمن ها از اماکن دیدنی و تاریخی بخشی از برنامه های در نظر گرفته شده طی این هفته است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: این هفته بهار تشکلهای مردمی است به ویژه که بین دو عید سعید قدیر و قربان قرار دارد.

کد خبر 4691146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =