رشد ۸ درصدی تصادفات در خراسان جنوبی / ۱۲۶ نفر فوت شدند

بیرجند- فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از افزایش ۸ درصدی تصادفات درون شهری و برون شهری در استان خبر داد و گفت: ۱۲۶ نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مجید شجاع در نشست خبری اظهار کرد: طی پنج ماهه گذشته در حوزه فوریت های پلیسی ۱۸۰ هزار تماس تلفنی با ۱۱۰ برقرار شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع تماس ها تعداد ۱۳۰ هزار تماس معادل ۷۲ درصد پاسخگویی و عملیاتی شده است، افزود: تعداد تماس های نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: از مجموع تماس ها تعداد ۳۸ هزار تماس در حوزه راهنمایی و ارشاد بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ تن معادل ۲۹ درصد افزایش کشف مواد مخدر در استان داشته ایم، گفت: دو مورد قتل نیز داشته ایم که منجر به کشف شده است.

شجاع با بیان اینکه تعداد خودروهای سرقتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: مجموع کشف سرقت ها نیز ۳۱ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه وقوع نیز افزایش سرقت ها را داشته ایم، بیان کرد: طی پنج ماهه گذشته دو هزار نفر قاچاقچی نیز در سطح استان دستگیر شده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه دستگیری ها در حوزه کالای قاچاق ۶۹ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: تعداد رانندگان متخلف نیز نسبت به دوره گذشته ۳ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه تصادفات رانندگی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و اصحاب رسانه با پوشش خوب اخبار در ضریب امنیتی نقش موثری ایفا کنند، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲۶ نفر در جاده های استان کشته داشته ایم.

شجاع با بیان اینکه عدم رعایت قوانین مقررات و عدم توجه به هشدارهای پلیس عوامل اصلی تصادفات جاده ای است، گفت: از دستگاه ها هم توقع داریم که تلاش کنند تا خطاهای انسانی به حداقل برسد.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ دستگاه خودرو و ۲۹ دستگاه موتور سیکلت از قاچاقچیان توقیف شده است، عنوان کرد: یک هزار و ۴۲۸ دستگاه خودرو نامحسوس برای افزایش ضریب ایمنی در استان فعال است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون هشت هزار و ۴۰۰ فقره تصادف در استان داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد رشد داشته است، اظهار داشت: ۹۹ فقره تصادف فوتی داشته ایم که نسبت به دوره گذشته حدود ۲۸ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۷۰۰ فقره تصادفات خسارتی بوده و دو هزار و ۵۴۴ نفر مجروح شده اند، بیان کرد: تعداد ۱۲۶ نفر فوتی داشته ایم که نسبت به دوره قبل ۳۸ درصد افزایش داشته است.

شجاع با بیان اینکه ۴۸ درصد متوفیان غیر بومی و مسافران عبوری بوده اند، افزود: تعداد پرونده ها در حوزه پلیس فتا در سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته که این به دلیل افزایش فعالیت در فضای مجازی بوده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۸۳ مورد مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی، ۱۱۴ مورد اطلاع رسانی های آموزشی، ۷۴ مرحله تهیه و توزیع محتوا و هشدارهای آموزشی و ۳۴ مرحله برگزاری کلاس ها و همایش های مختلف برای سازمان ها و عموم مردم را در سطح استان داشته ایم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حوزه تماس با سامانه ۱۹۷ شش هزار و ۳۰۰ تماس داشته ایم، گفت: انتقادات نسبت به دوره گذشته ۲۰ درصد کاهش، درخواست ها شش درصد کاهش و تقدیر ۳.۴۷ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ مورد ارسال اخبار به رسانه های محلی استان داشته ایم، عنوان کرد:  اعتیاد صنعتی، بیکاری، اعتیاد سنتی و طلاق جزء پنج اولویت آسیب های اجتماعی در استان بوده که احصا شده است.

شجاع با اشاره به جلسات شورای معتمد پلیس، بیان کرد: تا کنون بیش از ۱۳۰ جلسه آموزشی چهره به چهره، ۲۵ مورد نمایشگاه های تخصصی پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ۱۰ مورد فیلم کوتاه و مستند از آسیب های اجتماعی داشته ایم.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا ابتدای مردادماه جاری تعداد مراجعین به مراکز مشاوره بیش از یک هزار و ۲۶۵ مورد بوده است، اظهار داشت: پرونده هایی که قابلیت مصالحه دارند نیز بالغ بر ۸۲ درصد منجر به مصالحه شده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: از ابتدای امسال تعداد مشمولین اعزام شده به نیروهای مسلح یک هزار و ۳۲۸ نفر بوده است.

کد خبر 4691832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =