خبرنگاران تاثیر شگرفی در چرخه کاهش جرائم در جامعه دارند

کرمان - دادستان مرکز استان کرمان گفت: خبرنگاران تاثیر شگرفی در چرخه کاهش جرائم در جامعه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، دادخدا سالاری صبح چهارشنبه در نشست مشترک با مدیران صداوسیمای مرکز استان کرمان اظهار داشت: متاسفانه بیشتر تمرکز دستگاه قضائی، انتظامی و حتی دستگاه های اجرایی به سمت و سوی تعقیب بزه بعد از ارتکاب جرم رفته است و کمتر برای خشکاندن ریشه های ارتکاب جرم در جامعه قدم برداشته ایم.

دادستان کرمان بر اقدامات پیشگیری قبل از ارتکاب جرم تاکید کرد و گفت: بهتر آن است که منافذی که منجر به فساد می شود، قبل از وقوع فساد  بسته شوند و می طلبد رسانه ملی و اصحاب رسانه با استفاده از تمام ابزارها و کارشناسان مجرب در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تلاش شود.

وی اعلام کرد: خبرنگاران و رسانه ملی اصحاب رسانه و خبرنگاران  نقش بی بدیلی در شکل گیری افکار عمومی و مطالعات قانونی و بازدارندگی در میزان ارتکاب بزه در جامعه دارند.

سالاری افزود: خبرنگار یک فرد نیست بلکه نمایندگان سه میلیون شهروند کرمانی در این استان و به تبع آن نماینده بیش ۷۰میلیون جمعیت ایران اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه  خبرنگاران در بحث پیشگیری از وقوع جرم بسیار موثر هستند، ادامه داد: خبرنگار به عنوان یک مطالبه گر اجتماعی می تواند تاثیر شگرفی در کاهش چرخه جرائم در جامعه داشته باشد.

سالاری ضمن تقدیر از همکاری خوب رسانه ملی با مجموعه قضائی گفت: دادستانی هرکجا به عنوان مدعی العموم در جهت منافع مردم استان کرمان اقدامی انجام داده است یکی از ارگان هایی که خوب  پشتیبانی کرده است، صدا و سیمای مرکز استان کرمان بوده است و نقش خبرنگاران نیز در این عرصه قابل تقدیر است.

وی به نابسامانی های ارزی در سال گذشته و افزایش احتکار توسط برخی افراد سودجو اشاره کرد و گفت: در موضوع برخورد با اخلال گران نظام اقتصادی که اولین بار در کشور از استان کرمان  شروع شد، اولین گام را رسانه ملی و اصحاب رسانه برداشتند و پشتیبانی خوبی در جهت انعکاس اخبار برخورد با مفاسد داشتند.

دادستان کرمان بر انجام اقدامات نوآورانه تاکید کرد و گفت: نباید صرفا نگاه به مرکز داشت کما اینکه بسیاری از طرح های اجراشده توسط دادستانی کرمان (کارگروه امنیت غذایی و ده کارگروه ایجاد شده در دادسرای کرمان) به عنوان الگوی کشوری مطرح و هم اکنون در بسیاری از مراجع قضائی کشور در حال انجام هستند

سالاری در پایان اعلام آمادگی کرد: دستگاه قضائی استان کرمان موافق تشکیل کارگروه های مشترک با حضور قضات مجرب، جرم شناسان، کارشناسان رسانه ملی و نخبگان جامعه در جهت کاهش چرخه جرم در جامعه است.

کد خبر 4692061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =