اروپا برای تامین برق کل دنیا با توربین بادی زمین خالی دارد

نتایج یک بررسی علمی نشان می دهد در قاره اروپا به اندازه کافی زمین خالی وجود دارد که بتوان با نصب توربین های بادی در آنها انرژی برق مورد نیاز کل جهان را تامین کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، امروزه جهان در تلاش برای جایگزینی منابع انرژی تجدیدپذیر به جای سوخت های فسیلی است ولی یک چالش مطرح شده در این زمینه نبود زمین های خالی کافی برای نصب توربین های بادی است که ظاهرا ادعایی غلط است.

پژوهشی که در این مورد به طور مشترک در انگلیس و دانمارک صورت گرفته نشان می دهد که در اروپا تا بدان حد فضای بایر و رایگان وجود دارد که می توان در آنها میلیون ها توربین بادی نصب کرده و از این طریق برق مورد نیاز کل جهان را تامین کرد.

فضای یادشده ظرفیت نصب توربین هایی بیشتر از نیاز فعلی جهان را دارد و لذا نگرانی از جهت افزایش مصرف برق در آینده و نحوه رفع این نیاز با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر وجود ندارد.

برای انجام این بررسی نقشه دقیق اروپا، محدودیت های اجتماعی و فنی منطقه ای و ملی هر کشور اروپایی و مقررات مربوطه مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و از سیستم های ماهواره ای و پایگاه های داده عمومی نیز بهره گرفته شده است.

در نهایت این نتیجه به دست آمده که ۴.۹ میلیون کیلومتر مربع فضای خالی در اروپا برای نصب توربین های بادی وجود دارد که معادل ۴۶ درصد از کل مساحت این قاره است. تعداد توربین های بادی قابل نصب در این فضا حدود ۱۱.۶ میلیون واحد است که از این طریق می توان ۵۲.۵ تراوات برق تولید کرد که نیاز برق کل جهان تا سال ۲۰۵۰ را تحت پوشش قرار می دهد.

کد خبر 4692246

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =