اجرای پروژه های آبخیزداری با رویکرد جامع نگری و مشارکت مردمی

تهران- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با تأکید بر نقش اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری در ذخیره سازی آب گفت: این پروژه ها با رویکرد جامع نگری و مشارکت مردمی اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد طاهری پیش از ظهر چهارشنبه در سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با اعلام این مطلب افزود: تمامی اقدامات بخش های مختلف از جمله آبخیزداری، جنگل، مرتع و اجرای طرح کاداستر اراضی ملی با نگاه جامع نگری در کنار هم در حوزه های آبخیز به مرحله اجرا در می آید.

وی انسجام و یکپارچگی را یکی از عوامل موفقیت در هر مجموعه دانست و تصریح کرد: یکی از فواید اقدامات صورت گرفته از محل صندوق توسعه ملی کار گروهی و بهره مندی از خرد جمعی است که امیدواریم امسال نیز عملیات آبخیزداری با هماهنگی و انسجام بین بخشی با سرعت و کیفیت هرچه بیشتر اجرائی شود.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران ضرورت توسعه اقدامات پیشگیرانه آبخیزداری و آبخوان داری در جلوگیری از تشدید سیل و همچنین تقویت سفره های آب زیرزمینی و بهبود پوشش گیاهی را مورد تأکید قرار داد.

در سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری مصوبات جلسه گذشته این ستاد مورد بررسی قرار گرفت و هریک از اعضاء گزارشی از اقدامات مرتبط را ارائه کردند.

امسال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 19 پروژه آبخیزداری و آبخوان داری با اعتباری بالغ بر 280 میلیارد ریال در 6 شهرستان استان تهران اجرا می شود.

کد خبر 4692396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =