خبرنگار در تراز انقلاب باید مکتب محور  و ولایت مدار باشد

قزوین- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان البرز گفت: خبرنگار در تراز انقلاب اسلامی باید مکتب محور باشد و در مسیر صیانت از ارزشها و حفظ وحدت گام بردارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن شجاعی مهر، ظهر چهارشنبه در نخستین همایش بسیج اصحاب رسانه شهرستان البرز که در یکی از تالارهای این شهرستان برگزار شد، با اشاره به مهمترین شاخصه های خبرنگار اظهار داشت: امروز یک خبرنگار در تراز انقلاب اسلامی باید مکتب محور باشد چرا که مهمترین موضوع در عصر امروز، حفظ اسلام و ارزش های دینی است.

وی افزود: یکی از شاخصه های مهم یک خبرنگار متعهد، داشتن روحیه ولایت مداری، همراهی با ولی زمان و معنویت افزایی است و باید با کمک شما خبرنگاران بتوانیم معنویت خواهی را به نسل جوان منتقل کنیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان قزوین تصریح کرد: یکی دیگر از شاخصه های ارزشمند خبرنگار انقلابی، آرمان خواهی است و شما باید کمک کنید تا آرمان های انقلاب فراموش نشود.

شجاعی مهر یادآور شد: پاسداشت شعائر دینی، سنت های پسندیده و ارزش های انقلابی نیز از جمله رسالت خبرنگاران است که باید در مسیر تحقق آن تلاش کنند.  

وی عنوان کرد: هر جا در صحنه های مختلف داخلی و بین المللی با اقتدار ایستادگی کرده و پتیبند ارزشهای دینی بوده ایم، دشمن عقب نشینی کرده است و امروز آموخته ایم مهمترین راهکار ما برای حفظ ارزش های انقلاب و نظام ایستادگی در مسیر ارزشهاست.  

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان البرز افزود: مهمترین اصل در جامعه امروز باید حفظ اتحاد و انسجام ملی باشد تا نگرانی داخلی نداشته باشیم و برای رسیدن به این هدف نیازمند همراهی رسانه ها هستیم.
 

حجت الاسلام شجاعی مهر، دشمن شناسی را یکی دیگر از شاخصه های خبرنگار انقلابی عنوان کرد و ادامه داد: گاها که خط و مرز گم می شود به دروازه بان خودی گل می زنیم.

وی با بیان اینکه باید تبادل فرهنگی داشته باشیم یادآور شد: باید بصیرت و دانش افزایی را مدنظر داشته باشیم که رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به دانش افزایی، علم و پژوهش توجه ویژ ۹ ه داشته اند.

حجت الاسلام شجاعی مهر تصریح کرد: الگوسازی باید پیاده شود و اسلام بهترین الگو است که می توان آن را الگو قرار داد و معرفی کرد.

وی بیان کرد: از مولفه های دیگر خبرنگارانقلابی، جامع نگری است و باید کلیات را در نظر گرفت و آگاهی بخشی و صداقت توجه کرد و امانتداری حفظ شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان البرز خاطرنشان کرد: باید انعطاف پذیری و برخورد ملایم و پویایی و نشاط را در عرصه رسانه ها در اولویت قرار دهیم.

حجت الاسلام شجاعی مهر مطرح کرد: در نظام دستاوردهای بسیاری داشتیم و گام های بزرگی در چهل سال برداشت شده است و باید این ظرفیت ها تبیین شود.

وی با بیان اینکه رسانه زبان گویا و عرصه گوش شنوای محرومان است، اضافه کرد: شایسته سالاری و نخبه پروری در عرصه های مختلف باید حمایت کنیم و این مورد در عرصه رسانه مورد توجه قرار بگیرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام رضا) ع) شهرستان البرز یادآورشد: قانون مداری در رعایت حدود و قوانین الهی را داشته باشیم؛ بزرگترین قانون شکنان افرادی هستند که بیشترین اختیارات را دارند.

در پایان این مراسم از خبرنگاران تجلیل شد.

کد خبر 4692400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =