دست داشتن برخی باندها در توزیع مکمل‌های ورزشی

کرمانشاه- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه از دست داشتن برخی باندها در توزیع مکمل‌های ورزشی خبر داد و آنرا نگران‌کننده دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار در کار گروه سلامت استان کرمانشاه با تاکید بر اصل ممانعت از کشتار غیرمجاز و فروش گوشت خارج از شبکه اظهار داشت: آنچه که مهم است شیوه اجرایی کردن این ممنوعیت است و باید در هر شهرستان متناسب با وضعیت آن اقدام شود.

وی افزود: دامپزشکی استان لازم است که بطور جدی مقابل کشتار غیرمجاز و فروش دام خارج از شبکه ایستادگی کند و موارد را برای برخورد به دستگاههای ضابط گزارش کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: برای مردم نسبت به خطرات بیماری های دامی و انتقال آن باید حساسیت به وجود بیاید از صداوسیما و فضای مجازی می‌توان برای اعلام هشدارها بهره گرفت.

الهی تبار همچنین گفت: نیاز است که در سند جامع سلامت برنامه عملیاتی و وظایف هریک از دستگاهها مشخص و تدوین شود؛ هدف گذاری این سند تا سال ۱۴۰۴ قرار گرفته که برنامه دستگاهها تا پایان مهر ماه امسال باید اعلام شود.

وی تصریح کرد: عرضه مکمل های ورزشی در استان خطراتی را در پی دارد و آنچنان که گفته می‌شود باندهایی درکار توزیع این مکمل ها دست دارند این مورد نیاز به بررسی دارد چرا که عوارض فراوانی برای جوانان در پی داشته است.

فعالیت عطاری ها در استان نیاز به ساماندهی دارد. نقش عطاری و داروهای گیاهی را در سلامت قبول دارم و این بخش به گذشته پرافتخار ما در علم پزشکی باز می گردد اما استفاده مناسب از این گیاهان و عطاری ها ساماندهی می خواهد. مردم از مدیران و دستگاهها انتظار نظارت دارند و اگر خریدی از عطاری ها می کنند با این امنیت خاطر است.اگر عوارضی ببینند نسبت به نظارت ما بی اعتماد میشوند.

کد خبر 4692492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =