رسانه ها با بیطرفی و واقع گرایی باید درمسیر امیدآفرینی حرکت کنند

قزوین- شهردار الوند گفت: رسانه های متعهد با حفظ بی طرفی و واقع گرایی باید در مسیر وحدت، انسجام و تقویت امید و نشاط در جامعه حرکت کنند تا اعتماد مردم جلب شود.

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله احمدزاده کرمانی در نخستین همایش بسیج رسانه شهرستان البرز که با حضور جمعی از فعالان رسانه در یکی از مجتمع های رفاهی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در عصر کنونی اظهار داشت: رسانه باید مستقل و بی طرف باشد تا بتواند به رسالت خود در عصر ارتباطات برای انتقال پیام عمل کند.

وی افزود: هر چند رسانه باید بی طرف باشد و بر اساس واقعیت ها حرکت کند اما در  جهان کنونی هیچ رسانه ای بی طرف نیست و شبکه های بزرگ خبر پراکنی مانند بی بی سی با هدف و یک سویه حرکت می کنند.  

شهردار الوند گفت: رسانه مانند شمشیر دولبه است و به همان اندازه که می تواند در مسیر  اقتصادی راه گشا باشد به همان میزان هم می تواند مشکل ساز شده و تخریب گر باشد.  

احمدزاده کرمانی عنوان کرد: رسانه متعهد و تاثیرگذار باید آرمان محور باشد نه سازمان محور و در چارچوب اهداف سازمانی حرکت کند نه در چارچوب سیاست زیرا در این صورت به رسالت خود عمل نکرده است.

وی بیان کرد: منظور از آرمان، همان ارزشهای انقلابی و حمایت از مظلومان است که باید نوع نگاه انقلابی و جهادی در شیوه نگارش قلم خبرنگاران دیده شود.  

شهردار الوند تصریح کرد: برخی رسانه ها امروز به گونه ای حرکت می کنند که گویا پایگاه اجانب هستند و در بسیاری از موارد با خلاء رسانه حرفه ای در حوزه خبر رسانی مواجهیم و در جبهه انقلاب افراد حرفه ای و پرتوان به لحاظ محتوایی کم داریم.

بسیج رسانه در مسیر مطالبه گری حرکت کند

احمدزاده کرمانی یادِآور شد: تربیت خبرنگارانی متعهد و دست به قلم یکی از رسالت های بسیج رسانه است و باید گفتمان مردم محوری و مطالبه گری در فعالیت خبری دیده شود و بسیج رسانه لازم است در این مسیر گام بردارد تا به تعالی برسد.  

وی اضافه کرد: بسیج رسانه باید در تولید خبر نگاه حرفه ای داشته باشد و به نظر می رسد در کلان نیز حوزه رسانه نیازمند تخصص است زیرا سرعت انتشار اخبار بر کیفیت، محتوا و دقت خبر تاثیر منفی گذاشته که باید اصلاح شود.  

شهردار الوند تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی ما نیازمند قلم متعهد هستیم تا مانع از ثروت اندوزی، رانت خواری و فساد در جامعه شود.

احمدزاده کرمانی گفت: رسالت خبرنگاری ایجاب می کند تا با ثبت واقعیت ها مانع از سیاه نمایی و رواج شایعه و تهمت در جامعه شود و تحقق این کار نیازمند حضور افراد متعهد، منصف و توانمند است.

شهردار الوند افزود: از رسانه ها انتظار داریم کمک شهرداری الوند در اجرای طرحها باشند تا بتوانیم ضمن جبران عقب ماندگی ها به نشاط و شادابی شهر کمک کنیم.

وی اظهارداشت: مجموعه شهرداری تیم پرنشاطی است و الوند سرزمین فرصت ها محسوب می شود لذا باید کمک کنیم تا فرصت های مختلف را با انسجام اجتماعی شکوفا کنیم و شاهد جذب سرمایه گذاری و تزریق امید در جامعه باشیم.

در پایان این مراسم از خبرنگاران فعال تجلیل شد.

کد خبر 4692537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =