شاهین‌طبع: نمی‌خواستیم ملی‌پوشان بسکتبال درگیر بازی سخت شوند

سرمربی تیم ملی بسکتبال از دیدارهای تدارکاتی اخیر برگزار شده ابراز رضایت کرد و گفت: به دنبال این نبودیم که ملی‌پوشان مدام درگیر بازی سخت شوند.

مهران شاهین طبع در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر تاثیری که برگزاری دیدارهای تدارکاتی در آماده سازی تیم ها و ورزشکاران دارد، گفت: هشت دیداری که در سه تورنمنت اخیر برگزار کردیم، بار مثبت زیادی برای مان داشت. همین دیدارها باعث شد گام بلندی در آماده سازی و رسیدن به شرایط مطلوب تر برداریم. 

وی با بیان اینکه فدراسیون بسکتبال و سازمان تیم های ملی عملکرد خوبی در برنامه ریزی برای تیم ملی داشتند، خاطرنشان کرد: فکر می کنم استانداردهای لازم در پیش بینی دیدارهای تدارکاتی برای تیمی که باید در جام جهانی شرکت کند، به خوبی رعایت شد. تیم هایی که با آنها بازی کردیم در سطوح مختلف فعالیت داشتند و هر یک به نوعی کمک حال ما در رسیدن به اهداف و برنامه های پیش بینی شده‌مان بودند. 

سرمربی تیم ملی بسکتبال یادآور شد: در بین حریفانی که با آنها بازی داشتیم، روسیه و یونان سطح متفاوتی داشتند. این تیم ها بازیکنانی در اختیار دارند که در سطح یک جهان بازی می کنند و از تجربه زیادی برخوردار هستند. تنه به تنه شدن ملی پوشان ما با این بازیکنان در آماده تر شدن آنها موثر بود. علاوه بر این سطح بازیکنان و در کل بسکتبال دانمارک، اسلواکی و مجارستان هم به حدی بود که به آماده تر شدن ما کمک کرد. 

شاهین طبع با تاکید بر اینکه در جریان دیدارهای تدارکاتی لزوما نباید درگیر بازی های سخت شد، تصریح کرد: برنامه ریزی برای دیدارهای تدارکاتی باید بر اساس کار کارشناسی انجام شود تا با تیم هایی روبرو شد که تعادل و کیفیت خوبی داشته باشند نه اینکه صرفا نام بزرگی داشته باشند. مهم این است که حریف تدارکاتی از سازمان دهی خوبی برخوردار باشد. حریفانی که ما با آنها دیدار داشتیم غالبا از این ویژگی برخوردار بودند و به همین دلیل نتیجه لازم را از رویارویی با آنها به دست آوردیم. 

وی در عین حال گفت: با همه اینها اعتقاد دارم که شاید اگر یکی دو بازی دیگر با درجه سختی بالاتر هم برگزار می کردیم، شرایط آماده سازی تیم خیلی ایده آل تر می شد. البته که در تورنمنت پیش رو (تورنمنت پیک چین) این شرایط برای ملی پوشان مهیا خواهد شد. مونته نگرو، لهستان و نیجریه حریفان ما در این تورنمنت هستند. دیدار با دو تیم لهستان و مونته نگرو قطعی است اما در مورد نیجریه و دیدار با این تیم هنوز برنامه قطعی و صد در صد اعلام نشده است. 

سرمربی تیم ملی بسکتبال در توضیح چرایی این موضوع گفت: تاکید دو تیم دیگر شرکت کننده این است که در آستانه جام جهانی برگزاری سه بازی برای شان سنگین است. ترجیح این است که فقط دو بازی در تورنمنت چین برگزار شود. به همین دلیل در مورد حضور نیجریه و دیدار با این تیم هنوز برنامه قطعی اعلام نشده است. 

شاهین طبع همچنین گفت: تیم ملی بسکتبال از فردا شنبه تمرینات خود را آغاز می کند. سه چهار روز در تهران تمرین خواهیم داشت سپس سه شنبه عازم چین می شویم. 

کد خبر 4692570

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =