سازمان‌های مردم نهاداز فردمحوری خارج شوند/فعالیت ۳۰۸ سمن دراردبیل

اردبیل - مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل گفت: پویایی هرچه بیشتر سازمان‌های مردم نهاد نیازمند خارج شدن فعالیت اعضای سمن‌ها از فرد محوری و توجه به فعالیت‌های گروهی است.

به گزارش خبرنگار مهر، شفیع شفیعی ظهر چهارشنبه در نشست هم اندیشی دبیران سازمان‌های مردم نهاد استان اردبیل گفت: توسعه کیفی برنامه‌ها با اتکای اعضای فعال سازمان‌های مردم نهاد به فعالیت‌های گروهی و خروج از فرد محوری امکان پذیر می‌شود.

وی از فعالیت ۳۰۸ سازمان مردم نهاد در استان اردبیل خبر داد و ادامه داد: سمن‌ها در حوزه‌هایی همچون توسعه مفاهیم ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، محیط زیست، ورزش و .. فعالیت کرده و روز به روز دامنه فعالیت این مجموعه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل افزایش اعتماد به سمن‌ها را یک ضرورت دانست و یادآور شد: چنانچه اعضای فعال در سازمان‌های مردم نهاد با حسن اعتماد مدیران دستگاه‌های اجرایی و سپردن امور مختلف به آنان همراه شوند، پیشبرد امور با سرعت و کیفیت بیشتری تداوم خواهد یافت.

شفیعی ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای سمن‌ها، دولت نیز توجه ویژه‌ای برای بالندگی و شکوفایی جوانان در قالب فعالیت در تشکل‌های غیردولتی داشته و در برنامه ششم توسعه نیز این بخش از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی بهبود آموزش نیروی انسانی سمن‌ها را یک ضرورت دانست و افزود: دبیران و اعضای این سازمان‌ها باید از کارگاه‌های آموزشی تخصصی استقبال کرده و به علوم نوین مدیریتی مجهز شوند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل توسعه کیفی سازمان‌های مردم نهاد را خاطرنشان کرد و ادامه داد: با افزایش تعامل دبیران و اعضای سمن‌ها و حرکت طبق برنامه ریزی‌های تعیین شده دستیابی به اهداف و سیاست گذاری‌های مدنظر امکان پذیر خواهد شد.

کد خبر 4692576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =