افزایش ورودی پرونده به دستگاه قضایی گلستان ناشی از ضعف فرهنگی است

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان بااشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال پرونده های توهین، تهدید و غیره افزایش یافته، گفت: افزایش پرونده های ورودی به دستگاه قضایی گلستان ناشی از ضعف فرهنگی است.

هادی هاشمیان ظهر چهارشنبه در دیدار با اعضای تحریریه خبرگزاری مهر اظهار کرد: به دنبال کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی گلستان هستیم و باید از ظرفیت تمام دستگاه های و نهادهای فرهنگی بهره ببریم.

وی با بیان اینکه هم اکنون خیلی از نهادها در آسیب های اجتماعی و کاهش ورودی پرونده ها کمتر دخالت دارند یا اصلا ورود نمی کنند، افزود: می طلبد نهادهای فرهنگی به کمک دستگاه قضایی بیایند چراکه هرچه اطلاعات و آگاهی مردم افزایش می یابد تعداد پرونده های ورودی به دستگاه قضا کاهش پیدا می کند.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: بخش قابل توجهی از افزایش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی گلستان ناشی از ضعف فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته تعداد پرونده های توهین در استان ۲۵ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: همچنین در این مدت تهدید، ضرب و جرح عمدی و سرقت خرد و تعزیزی در گلستان افزایش یافته است.

هاشمیان با تاکید بر اینکه تهدید و توهین و ... کار قضایی نیست و بیشتر به موضوع اخلاق و رفتار ( فرهنگ)  ارتباط دارد، خاطرنشان کرد: هم اکنون بالاترین پرونده کیفری استان سرقت تعزیری و بالاترین آمار پرونده های حقوقی مربوط به مطالبه طلب است و این موضوع نشان می دهد قبح خوردن مال مردم (چه طلبکاری و چه در سرقت) از بین رفته است.

وی متذکر شد: هرچند بعد از پیروزی انقلاب تعداد نهادهای فرهنگی افزایش یافته اما ورودی پردنده ها به دستگاه قضا در استان نشان می دهد بسیاری از این پرونده ها ریشه در مباحث اخلاقی و رفتاری دارد و دستگاه های فرهنگی باید بیش از پیش ورود کنند.

کد خبر 4692595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =