تشکیل ۵۵ شرکت تعاونی از ابتدای سال جاری در استان اردبیل

اردبیل - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری ۵۵ شرکت تعاونی در استان اردبیل تاسیس شده و بخش کشاورزی بیشترین گرایش تعاونی‌های مذکور را شامل می‌شود.

قاسم رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با عنوان اینکه صدور مجوز به شرکت‌های تعاونی در ۱۶ گرایش مختلف توسط مدیریت تعاون اداره کار انجام می‌گیرد، افزود: از ابتدای سال جاری ۵۵ شرکت تعاونی در استان اردبیل تشکیل شده است.

وی یادآور شد: از ۵۵ شرکت تعاونی فعال در استان ۲۴ شرکت تعاونی در گرایش کشاورزی، ۱۲ عنوان در حوزه صنعت، ۱۱ عنوان در گرایش خدمات و ۴ شرکت تعاونی در حوزه فرش هستند که هسته اصلی تشکیل تعاونی در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به ممنوعیت عضویت افراد حقوقی دولتی در شرکت‌های تعاونی، اظهار کرد: گرایش‌های کشاورزی، فرش، تولیدی و توزیعی جزو آن دسته از شرکت های تعاونی هستند که در سال جاری از استقبال بیشتری برای تشکیل شرکت‌های تعاونی برخوردار بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در خصوص حداقل عضو لازم جهت تشکیل شرکت تعاونی نیز گفت: حداقل و حداکثر تعداد عضو در تعاونی‌ها به نسبت سرمایه، نوع فعالیت، فرصت شغلی و رعایت اصل عدم تمرکز ثروت متغیر بوده ولی تعداد اعضا به موجب ماده ۶ قانون بخش تعاون، نباید کمتر از هفت نفر باشد و این تعداد باید در زمان فعالیت شرکت تعاونی نیز حفظ شود.

کد خبر 4692599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =