آمار بالای تصادفات جلو به جلو و واژگونی در محورهای لرستان

خرم‌آباد- معاون دفتر ایمنی سازمان راهداری با اشاره به آمار بالای تصادفات جلو به جلو و واژگونی در لرستان گفت: اجرای پروژه‌های چهارخطه و اجرای نوار لرزاننده در سطح مسیرها باید دنبال شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مخبر ظهر امروز چهارشنبه در کمیسیون ایمنی راه های لرستان با اشاره به اینکه فرآیند نظارت روی مراکز معاینه فنی لرستان وضعیت مطلوبی دارد، اظهار داشت: در حوزه مدیریت توزیع، اضافه تناژ و کنترل کردن اضافه تناژ خودروها نیز در سال ۹۷ آمار در لرستان افت داشته است.

وی یادآور شد: تعداد تخلفات اضافه تناژ ۲۹ درصد کاهش یافته است و همچنین میزان اضافه بار ۱۶ درصد کاهش یافته است.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: کنترل این موارد با توجه به ضرر و خسارتی که به راه ها وارد می کند و نقش آن در ایمنی وسیله نقلیه مهم است.

مخبر با اشاره به اینکه آمار تصادفات جلو به جلو و واژگونی در لرستان بسیار بالا است، اظهار داشت: انجام یکسری اقدامات پرهزینه برای کاهش آمار این بخش امکان پذیر نیست اما پیش بینی امکانات زود بازده مانند اجرای نوار لرزاننده میانی و خط کشی دوبل در کاهش آمار تصادفات جلو به جلو و اجرای نوار لرزاننده کناری در کاهش واژگونی موثر است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های چهارخطه روی زمین مانده می تواند در کاهش تصادفات مثمر ثمر باشد که در این رابطه راهداری و راه و شهرسازی متولی هستند.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق آمارهایی که وجود دارد، موتورسیکلت ها سهم مهمی از تلفات رانندگی لرستان را شامل می شوند. ارتقای ایمنی در این بخش با همکاری راهداری،  وزارت کشور و پلیس راه می تواند در دستور کار قرار بگیرد.

مخبر با اشاره به اینکه همچنین صدا و سیما بایستی تهیه کلیپ های ایمنی را در راستای فرهنگ سازی انجام دهند و از سوی آموزش و پرورش نیز این فرهنگ سازی دنبال شود.

وی مدیریت کاهش زمان و ارتقای خدمات پیش بیمارستانی از سوی اورژانس را از دیگر عوامل کاهش دهنده آمار تلفات تصادفات در لرستان برشمرد.

معاون دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با تاکید بر لزوم تقویت ایمنی راه ها، اظهار داشت: این امر مستلزم هم افزایی دستگاه های ذی ربط است و لازم است برنامه مدیریت جامع ایمنی راه ها طی امسال که تصادفات دارد رو به افزایش می رود، تهیه شود و در قالب این برنامه یک آسیب شناسی و ارائه راهکار انجام شود. سازمان راهداری برای تهیه این برنامه اعتبار در نظر گرفته است.

کد خبر 4692697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =