نمایش «مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن ۱۸» در کاشان اجرا می شود

کاشان - کارگردان تئاتر گفت: نمایش «مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن هجده» در کاشان با پنج بازیگر بزرگسال و سه بازیگر خردسال به روی صحنه می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رضایی ظهر چهارشنبه در نشست خبری باخبرنگاران با بیان اینکه دغدغه زمان و اتفاقات جامعه مدنظر من است، اظهار داشت: هیچ گاه از رویدادهایی که در اطرافم اتفاق می افتد گذری عبور نمی کنم و همه آنها را با دقت نظاره و واکاوی می کنم تا بتوانم با این هنر فاخر مشکلات مردم را در صحنه تئاتر بیان کنم چراکه معتقد هستم یکی از بهترین ابزارهای انتقال مفاهیم به دیگران تئاتر است.

وی با بیان اینکه در این نمایش از پنج بازیگر بزرگسال و سه بازیگر خردسال استفاده شده است، افزود: هدف اصلی نمایش «مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن هجده» بیان بازخورد اعمال و رفتار انسان در تمامی ابعاد است همان گونه که بر اساس آیات و روایات دینی و داستان ها و مثل های تاریخی نیز معتقدیم پاداش و  جزای هر رفتاری که داشته باشیم در همین دنیا اتفاق می افتد.

وجود محدودیت های شدید مالی در ساخت «مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن هجده»

کارگردان «مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن هجده» ضمن اشاره به محدودیت های مالی در ساخت این نمایش ابراز داشت: امیدواریم تا با ایجاد فرهنگ حمایت مالی از هنر در کاشان دغدغه کارگردانان و عوامل نمایش و تحمل فشار از روی آنها برداشته شود تا تمرکز و دقت بیشتری برای بهبود کیفیت و محتوای آثار داشته باشند.

وی ضمن اشاره به ویژگی های این نمایش گفت: متن نمایش «مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن هجده» جزو آثار برگزیده ملی و از یک نویسنده مطرح کشوری است که به بیان معضلات اتفاقات جامعه می پردازد و حتی کتاب آن نیز چاپ شده است و این موضوع می تواند بر غنای نمایش بیافزاید.

تمرین نمایش «مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن هجده» چهار ماه زمان برده است

رضایی با بیان اینکه برای اجرای این نمایش چهار ماه تمرین انجام شده است، افزود: تئاتر دارای شاخه های بسیاری است که در هر بخش مخاطب خاص خود را پذیرا بوده و در کاشان نیز تئاتر آزاد با استقبال خوب مخاطبان همراه است و اهداف خاص خود را دنبال می کند و نه تنها ایران بلکه در دنیا مخاطبان و بازیگران مخصوص به خود را دارد.

به گزارش مهر، نمایش «مردم کوچه و بازار فرانسه در قرن هجده» از روز شنبه ۲۶ مردادماه در یک سانس و از ساعت ۲۰:۳۰ ویژه افراد بالای ۱۴ سال به مدت ۱۳ شب در تماشاخانه مدرسه شهیدان حسامی واقع در خیابان علوی کاشان به روی صحنه می رود.

کد خبر 4692732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =