برنامه «اصفهان ۱۴۰۵» به دنبال رفع مشکلات ترافیکی اصفهان است

اصفهان - معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان گفت:شهرداری درصدد است حل معضل ترافیک در شهر اصفهان را با یک نگرش جامع و سیستمی در برنامه «اصفهان ۱۴۰۵» محقق کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علیرضا صادقیان، با تاکید بر اهمیت زیبایی شهر در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های همیشگی مدیریت شهری در شروع فعالیت در شهرداری اصفهان پرداختن به مبحث زیبایی در شهر اصفهان بود چراکه بر این اعتقادم که یک شهر زیبا می‌تواند کیفیت زندگی شهروندان را به میزان قابل توجهی ارتقاء دهد.

وی با بیان اینکه خیابان‌های یک شهر، یکی اصلی‌ترین عناصر نمود زیبایی در شهر است، افزود: بخشی از درک زیبایی خیابان های شهری ناشی از کنترل حجم ترافیک آن است  بنابراین اگر بتوانیم حجم ترافیک خودروهای شخصی در خیابان‌های شهر را کاهش دهیم، می‌توانیم بستر مناسبی در راستای درک آرامش و زیبایی از شهر برای شهروندان و البته گردشگران فراهم آوریم.  

حل معضل ترافیک اصفهان با نگرش جامع و سیستمی در جدیدترین برنامه پنج ساله

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان در ادامه به اقدامات انجام گرفته توسط شهرداری اصفهان در این زمینه اشاره و ابراز داشت: شهرداری اصفهان در دوسال گذشته تمام تلاش خود را برای توسعه حمل و نقل عمومی انجام داده و علاوه بر توسعه خطوط اتوبوسرانی و تکمیل خط یک قطار شهری، اجرای دو ابرپروژه خط دو قطار شهری و رینگ حفاظتی را آغاز کرده و با سرعت در حال پیشبرد آن است. 

وی افزود: تلاش برای رفع مشکل ترافیک در شهر اصفهان به این پروژه ها محدود نشده و شهرداری درصدد است  رفع معضل ترافیک در شهر اصفهان را با یک نگرش جامع و سیستمی در جدیدترین برنامه پنج ساله خود به نام «برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵» دنبال کند.  

صادقیان ادامه داد: در این زمینه مجموعه جلسات متعدد و مطالعات گوناگونی در زمینه شناسایی مشکلات شهر اصفهان در موضوعات مختلف از جمله حمل‌ونقل و ترافیک در حوزه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری آغاز شده است که در آن علاوه بر شناسایی مشکلات در دو سطح شهری و شهرهای همجوار، علت‌های به وجود آورنده آن‌ها نیز تعیین و برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌شود. 

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته، عدم تناسب مراکز جذب و تولید سفر با زیرساخت‌های ترافیکی از علل اصلی ترافیک معابر شهر اصفهان به شمار می‌رود که در این زمینه قصد داریم تمهیدات لازم را در تدوین «برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵» در نظر بگیریم. 

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان گفت: «برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵» می تواند زمینه ایجاد شهری روان، با کیفیت و زیبا را برای شهروندان اصفهانی و گردشگران این شهر فراهم آورد و حرکت شهرداری بر مبنای آن می‌تواند این مهم را محقق کند.

تدوین بیانیه مشکلات شهر اصفهان با رویکرد واقع گرایانه

وی با اشاره به فرایند تدوین ششمین برنامه ۵ ساله شهرداری اصفهان موسوم به «برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۰۵» تصریح کرد: این برنامه از  جدیدترین برنامه شهرداری اصفهان بوده که در تدوین آن تلفیق دو رویکرد آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی مورد توجه قرار گرفته است.

صادقیان افزود: هدف آن است تا با تلفیق این دو رویکرد بتوانیم ضمن در نظر گرفتن آرمان‌ها و افق‌های آتی شایسته شهر اصفهان، برای رفع مشکلات و تامین نیاز شهروندان نیز اقدام کنیم.

کد خبر 4692768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =